Reklama

Jak oczyścić organizm z pasożytów? Skuteczne sposoby

Według statystyk około 95 procent ludności nosi w swoim organizmie różne pasożyty o czym często nie mamy pojęcia. Pasożyty, nawet te o mikroskopijnych rozmiarach, żywią się pokarmem, który dostarczamy naszemu organizmowi, a w zamian za to trują nas substancjami, które wydzielają. Jednak nie wszystkie pasożyty są tak niebezpieczne, jak na przykład tasiemce. Można je zwalczyć domowymi metodami. Jednak w jaki sposób sprawdzić, czy faktycznie znajdują się w naszym organizmie? Jedną z metod jest badanie kału. Objawem, który może świadczyć o obecności pasożytów w organizmie, jest częste łaknienie cukru. Proponujemy kilka domowych sposobów, które pomogą pozbyć się z naszego organizmu nieproszonych gości.

Pestki dyni

Pestki dyni oczyszczają organizm i usprawniają pracę jelit. Wykazano, że eliminują również różnego rodzaju pasożyty. By zwalczyć intruzy w naszym organizmie, warto codziennie jeść garść pestek dyni. Poprawie ulegnie nasz metabolizm oraz ogólne samopoczucie.

Olejek z oregano

Olejek z oregano uznawany jest za jeden z najsilniejszych środków przeciwpasożytniczych i przeciwgrzybiczych. Działa również oczyszczająco na organizm. Usuwa toksyny i resztki przemiany materii jednocześnie usprawniając pracę całego organizmu. Chcąc odczuć jego pozytywne działanie, należy dodać kilka kropel olejku do napojów, które pijemy w ciągu dnia.

Piołun

Piołun od lat stosowany jest do zabijania pasożytów jelitowych. Działa szybko i skutecznie. Ponadto, jest w pełni bezpieczny dla jelit. Poprawia również trawienie. Można go stosować w formie wyciągu lub herbatki na bazie suszu do dwóch razy dziennie aż do momentu poprawy samopoczucia.

Czosnek

Kolejny naturalny środek przeciwpasożytniczy to czosnek. Nie mogło go tutaj zabraknąć. Czosnek wykazuje silne właściwości niszczące grzyby, pasożyty i bakterie. Warto jeść go zarówno profilaktycznie, jak i w celach leczniczych. Jeśli przeczuwamy, że w naszym organizmie mogą zalegać pasożyty, jedzmy codziennie od dwóch do czterech ząbków czosnku. Po kilku dniach poczujemy się lepiej.

Kurkuma

Kurkuma to jedna z najzdrowszych przypraw. Swoje rozliczne właściwości lecznicze zawdzięcza kurkuminie, czyli podstawowemu składnikowi tej przyprawy. Eliminuje bakterie, pasożyty i grzyby z organizmu, leczy stany zapalne i wykazuje działanie antynowotworowe. Jest niezastąpiona przy jakichkolwiek infekcjach organizmu. Jeśli zaatakowały nas pasożyty, warto codziennie wypić napar z kurkumy. By go przygotować, wystarczy zalać dwie łyżeczki kurkumy gorącą wodą i odczekać kilka minut aż się zaparzy.

Olejek z goździków

Olejek z goździków jest wciąż niedocenianym naturalnym lekiem, choć jego właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne pomagają w leczeniu wielu schorzeń. Olejek z goździków pomoże również wyeliminować z organizmu pasożyty. Wystarczy dodawać jego kilka kropel do płynnych dań lub napojów.

Kiszonki

Kiszonki, a szczególnie woda, w której dojrzewają, mają doskonały wpływ na układ trawienny. Przyspieszają metabolizm, łagodzą dolegliwości jelitowo-żołądkowe i wspomagają spalanie tłuszczu. Poza tym, działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, eliminują również pasożyty z organizmu. Jedząc regularnie kiszonki pozbywamy się najbardziej szkodliwych substancji z układu pokarmowego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama