Reklama

Jak oczyścić organizm, nerki i wątrobę herbatą z pietruszki?

Pietruszka jest jednym z tych cudownych ziół, które chroni nas prawie od wszystkiego. Zioło pomaga na problemy z przebarwieniami skóry oraz oczyszcza organizm z toksyn, zwłaszcza nerki i wątrobę. Herbata z pietruszki jest pełna antyoksydantów i witaminy C. Pietruszka nawilża skórę, redukuje blizny i przebarwienia oraz pobudza produkcję kolagenu. Dowiedz się, jak przyrządzić herbatę z pietruszki.

Reklama

W małym garnku zagotuj wodę. Do szklanki wysyp ¼ szklanki świeżej pietruszki. Zalej wodą i zostaw do zaparzenia na 5-6 minut. Opcjonalnie można dodać parę kropel świeżego soku z cytryny. Herbatę można pić ciepłą, lecz jej smak może ci nie odpowiadać. Najlepiej jest ją ostudzić i pić chłodną, wtedy smakuje najlepiej.

Herbatę należy pić 2-3 razy dziennie. Przed użyciem pietruszki warto ją dobrze wypłukać, a najlepiej namoczyć. Zamocz pęczek pietruszki w wodzie z dodatkiem odrobiny octu. Tak wypłukaną pietruszkę osusz ręcznikiem i przechowuj w lodówce.

Liście zwykłej pietruszki są bardziej aromatyczne i mniej gorzkie, niż innych jej gatunków.

Herbatę z pietruszki pij rano, zanim zjesz śniadanie i przed kolacją. Przez 30 dni.

Herbata doda ci dużo energii z rana. Uodporni i wzmocni organizm. Pobudzi również układ trawienny, sprawi, że skóra będzie bardziej czysta i gładsza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama