Reklama

Jak oczyścić okrężnicę za pomocą siemienia lnianego?

Tak prosta czynność jak oczyszczanie okrężnicy może sprawić, że unikniemy wielu problemów zdrowotnych. Usuwanie pasożytów i śluzu z jelit, jak również resztek kału jest konieczne, ponieważ przez jelita w ciągu całego naszego życia przepływa około 360 000 kilogramów pokarmu i 30 000 litrów płynów. Spośród nich ponad 80 kilogramów to substancje toksyczne, które kumulują się w żołądku. Zanieczyszczają one krew i są przyczyną wielu chorób. Istnieje kilka objawów świadczących o zanieczyszczeniu okrężnicy, takich jak zaparcia, cukrzyca, zaburzenia metabolizmu, otyłość, artretyzm, nowotwór, kamienie nerkowe, a także problemy ze wzrokiem i problemy skórne.

Reklama

Oczyszczanie okrężnicy

Całkowite oczyszczanie okrężnicy jest niezwykle ważne dla organizmu, jednak warto przede wszystkim szukać pełnej ochrony dla mikroflory jelitowej, a może nam w tym pomóc codzienne zjadanie 1 – 3 łyżek mąki z siemienia lnianego. Mąka ta nie tylko oczyszcza jelita, ale także wpływa korzystnie na naszą wagę i pozwala spalić nadmiar tłuszczu. Obniża także poziom cholesterolu w organizmie.

Wskazania:

Stan zapalny przewodu pokarmowego lub oddechowego,

Wrzody żołądka, zapalenie okrężnicy i zapalenie błony śluzowej żołądka,

Zaburzenia metabolizmu tłuszczu, otyłość,

Infekcje układu moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza.

Kefir i siemię lniane – oczyszczanie okrężnicy

Przez 3 kolejne tygodnie zjadamy przyrządzoną miksturę zamiast śniadania. Do jej wykonania potrzebujemy następujących składniki:

1 tydzień: 1 łyżeczka mąki z siemienia lnianego i 150 ml kefiru

2 tydzień: 2 łyżeczki mąki z siemienia lnianego i 150 ml kefiru

3 tydzień: 3 łyżeczki mąki z siemienia lnianego i 200 ml kefiru

Mąkę z siemienia lnianego można kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub wykonać samemu: mielimy nasiona tuż przed spożyciem. Mieszanka kefiru i siemienia lnianego to doskonały zastępnik śniadania na 3 tygodnie. Aby oczyszczanie okrężnicy przebiegało łatwiej, przed zjedzeniem dobrze jest wypić szklankę wody z sokiem z cytryny. Warto też pamiętać, aby codziennie wypijać co najmniej 2 litry wody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama