Reklama

Jak oczyścić jelita?

Oczyszczając jelita można uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Usuwając z nich pasożyty, śluz oraz resztki pokarmowe jest ważne, ponieważ w ciągu całego życia ludzie trawią ponad 81 tysięcy kg jedzenia oraz ponad 454 tysięcy litrów płynów, z których ponad 18 kg to toksyczne substancje. Zanieczyszczają one krew i powodują wiele chorób.

Reklama

Istnieje kilka objawów, które wskazują na to, że nasze jelita nie są czyste: zaparcia, cukrzyca, zaburzenia metabolizmu, otyłość, artretyzm, nowotwór, kamienie nerkowe, problemy ze wzrokiem i skórą.

Całkowite oczyszczenie jelit jest bardzo ważne dla twojego organizmu, jednak powinnaś pamiętać o zabezpieczeniu ich flory bakteryjnej. Aby to zrobić spożywaj 1-3 łyżki dziennie mąki z siemienia lnianego.

Dzięki temu nie tylko oczyścisz jelita, lecz także ustabilizujesz swoją wagę oraz spalisz tłuszcz. Mąka z siemienia lnianego zmniejszy również poziom cholesterolu.

Wskazania:

-stan zapalny przewodu pokarmowego oraz górnych dróg oddechowych

-wrzody żołądka, jelita grubego i nieżyt żołądka

-zaburzenia metabolizmu lipidów, otyłość

-infekcje dróg moczowych, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza

Kefir i siemię lniane – przepis na oczyszczenie jelit

Spożywaj tą mieszankę zamiast śniadania przez 3 tygodnie:

Pierwszy tydzień: 1 łyżka siemienia lnianego i 118 ml kefiru

Drugi tydzień: 2 łyżki siemienia lnianego i 118 ml kefiru

Trzeci tydzień: 3 łyżki siemienia lnianego i 147 ml kefiru

Mąkę z siemienia lnianego możesz znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością lub kupić siemię lniane i zmielić je w takiej ilości, aby starczyło na jedną porcję śniadania.

Jest to dobra alternatywa dla śniadania na następne 3 tygodnie. Aby złagodzić proces oczyszczania powinnaś zaczynać dzień szklanką letnie wody z cytryną i pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

Kurację oczyszczającą przeprowadzaj raz w roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama