Reklama

Jak masować uszy?

Powodów masażu uszu jest wiele. W medycynie wschodniej zewnętrzna część ucha postrzegana jest jako mikrosystem reprezentujący całe ciało. Podobnie jak w przypadku refleksologii punkty na uchu odpowiadają poszczególnym obszarom ciała. W konsekwencji masaż tych punktów może przynieść terapeutyczne korzyści. Natomiast zachodnia medycyna widzi masaż uszu jako sposób na relaks, zmniejszenie napięcia i promowania ogólnego samopoczucia. Tak czy inaczej, ucho jest pełne zakończeń nerwowych, które sprawiają, że masaż ucha jest przyjemny i stymulujący. Oto kilka kroków jak masować uszy.

Krok 1

Znajdź spokojne i ciche miejsce. Przygaś światło, wyłącz telefon oraz inne przedmioty mogące cię rozpraszać. Połóż się i jeśli masz długie włosy odgarnij je z uszu. Podłóż poduszkę pod głowę, by wspierała twoją szyję.

Krok 2

Przyłóż kciuk w miejscu, gdzie ucho łączy się z żuchwą. Delikatnie głaszcz skórę kciukami, jednocześnie na obu uszach. Uciskając skórę posuwaj się od dołu płatka ucha do góry. Opuszki pozostałych palców mogą masować w tym samym czasie skórę głowy. Powtórz masaż trzykrotnie.

Krok 3

Teraz chwyć płatek ucha pomiędzy kciuk i dwa pierwsze palce. Uciskaj delikatnie lub naciśnij i obracaj płatkami przez kilka sekund. Punkt ten odpowiedzialny jest za głowę i szyję. Następnie przesuwaj palce wzdłuż krawędzi ucha. Zatrzymaj się powtórz schemat uciskania, aż do szczytu ucha. Punkty wzdłuż krawędzi ucha odpowiadają za ramiona, łokcie, nadgarstki, stopy i kostki. Powtórz ten proces trzy razy.

Krok 4

Umieść kciuk na czole, a palcami dotknij skóry na linii włosów. Palcem wskazującym uciskaj fałdy ucha poprzez krótkie, okrągłe ruchy. Powtórz czynność po całym uchu, trzykrotnie. Punkty te odpowiedzialne są za obszary szyi, bioder, kolan, pleców i części miednicy.

Krok 5

Palec wskazując przyłóż do środka ucha, lecz nie za głęboko, do kanału słuchowego. Przyciśnij delikatnie dane miejsce trzykrotnie, a następnie przesuń palec w nowe miejsce i powtórz. Następnie powtórz uciskanie na zewnętrznej części ucha, w miejscu w którym ucho styka się ze szczęką. Punkty te zbiegają się z konkretnymi narządami wewnętrznymi oraz punktem kontroli głodu.

Krok 6

Teraz do środka ucha wsuń kciuki. Delikatnie pociągaj uszami w górę w kierunku czubka głowy i przesuń nimi trzykrotnie. Następnie zakryj uszy otwartymi dłońmi, a palce wsuń we włosy. Masuj delikatnie uszy otwartymi dłońmi, ruchami po okręgu. Powtórz trzy razy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama