Reklama

Jak leczyć infekcje grzybicze za pomocą sody oczyszczonej?

Infekcja grzybicza spowodowana jest przez mikroskopijne drożdże lub grzyby candida. Grzyby te na ogół znajdują się w obszarach takich jak przewód pokarmowy, narządy płciowe czy pod pachami, fałdami skóry. Kiedy system immunologiczny jest osłabiony, wówczas grzyby infekują organizm. Dotyczy to głównie obszarów pochwy u kobiet, których poziom estrogenu spada. Świąd, obrzęk i pieczenie wokół obszarów dotkniętych infekcją. Soda jest jednym z tych domowych środków, które nie tylko używane są do gotowania i sprzątania, lecz również w leczeniu wielu dolegliwości. Oto kilka sposobów z zastosowaniem sody oczyszczonej w leczeniu infekcji grzybiczej.

Soda jest bezpieczną i efektywną metodą leczenia infekcji grzybiczych. Soda równoważy poziom pH w organizmie, a tym samym chwilowo alkalizuje zakażoną strefę. Posiada właściwości przeciwgrzybicze i antyseptyczne. Działa przeciwzapalnie i kojąco. Skutecznie oczyszcza zainfekowany obszar, zatrzymuje rozprzestrzenianie się infekcji. Oto kilka sposobów z zastosowaniem sody.

Soda na pleśniawki i zakażenie jamy ustnej

Soda neutralizuje kwaśne środowisko, zapobiegając rozprzestrzenieniu się infekcji. Do szklanki wody dodaj 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej. Dobrze wymieszaj, a kiedy soda przestanie musować, wypij ją na pusty żołądek. Pij miksturę dwa razy dziennie na pusty żołądek, aż pozbędziesz się infekcji.

Kąpiel w sodzie

Kąpiel w sodzie złagodzi swędzenie, ból oraz inne symptom. Ta kąpiel jest bardzo efektywna, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych. Taką kąpiel mogą stosować również kobiety w ciąży. Napełnij wannę wodą, dodaj 1/2-1 szklanki sody oczyszczonej. Zamieszaj, a by soda całkowicie rozpuściła się. Zrelaksuj się przez 15-20 minut. Po kąpieli osusz skórę czystym i miękkim ręcznikiem. Powtarzaj ten proces dwa razy dziennie, aż pozbędziesz się infekcji.

Irygacje sodą

Stosując sodę oczyszczoną do irygacji, dzięki niej pozbędziesz się infekcji pochwy. Proces ten pomoże zalkalizować błonę śluzową pochwy zapobiegając rozrostowi grzybów. W jednym litrze ciepłej wody rozpuść 1-2 łyżki sody. Zamieszaj dobrze i napełnij mieszanką irygator. Stosuj kurację dwa razy dziennie do momentu ustąpienie infekcji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama