Reklama

Jak kurkuma sprawia, że wyglądasz młodziej?

Nowe badania wskazują, że kurkuma pomaga zatrzymywać młodość. Tak, młodość! Jak to się dzieje? Prawdopodobnie spowalnia procesy, które wpływają na tempo starzenia się skóry. Te argumenty z pewnością przemawiają za tym, że czas rozpocząć dodawanie tej żółtej przyprawy do naszej codziennej diety.

Jak kurkuma utrzymują młodość?

Kurkuma jest jedną z najważniejszych przypraw zawierających antyoksydanty w skali, która mierzy ilość i aktywność przeciwutleniaczy w żywności. Kurkuma znalazła się na 6 miejscu na liście ziół i przypraw z najwyższą zawartością przeciwutleniaczy, tuż za goździkami i cynamonem.

Przeciwutleniacze są bardzo istotne dla ochrony integralności skóry, zapobiegając rozwojowi wolnych rodników niszcząc ich strukturę i elastyczność.

Przeciwutleniacze chronią również skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, jednym z kluczowych czynników przyczyniających się do widocznych oznak starzenia się skóry. Oczywiście nie tylko przeciwutleniacze są zaletą stosowania kurkumy. Badania wykazują, że kurkuma hamuje kluczowy enzym (elastazę), który zmniejsza zdolność powstawania elastyny. Elastyna wraz z kolagenem to białka potrzebne do wytwarzania gładkiej i jędrnej skóry a także pozwala na zachowanie jej pierwotnej skupionej postaci. Kurkuma może wpływać na powstrzymanie elastazy nawet do 65%.

Jak kurkuma pomaga czuć się młodo?

Prawdziwa młodość pochodzi tak naprawdę z głębi duszy, z uczucia młodości, ponieważ bez energii, żywiołowości i dobrego samopoczucia, życie może być nudne i nieciekawe. Z pomocą przychodzi oczywiście – kurkuma! Ta żółta przyprawa wykazała pewną skłonność w pomaganiu ludziom z zespołem stresu pourazowego. Niektóre badania pokazują również szereg korzyści wynikających z zastosowania kurkumy w leczeniu depresji, lecz aby te wyniki miały stałą wartość naukową muszą zostać wykonane dalsze badania. Sugeruje się, że związki kojące kurkumy odgrywają ważną rolę w zdolności do podtrzymywania dobrego nastroju.

Jak korzystać z kurkumy w swoim „protokole piękna”?

Jeżeli próbujesz użyć kurkumy jako dodatku do podtrzymywania zdrowia skóry i walki z widocznymi oznakami starzenia się, zauważ, że można używać jej zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Jednym z takich sposobów jest zrobienie sobie maseczki na skórę twarzy przez zmieszanie 1 łyżeczki kurkumy, 1 łyżeczki prawdziwego miodu i ½ łyżeczki oleju kokosowego nierafinowanego. Zrobioną maseczkę w powyższych proporcjach należy nakładać na skórę na 10 do 20 minut i zmyć mydłem naturalnym. Od kurkumy skóra może nieco się poplamić oraz może wyglądać żółtawo przez jakiś czas. Procedurę tę można powtarzać jeden lub dwa razy w tygodniu w nocy. Można również korzystać z wysokiej jakości ekstraktów z kurkumy w postaci płynnej. Płynne ekstrakty z reguły zapewniają wyższy poziom przeciwutleniaczy i innych związków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama