Reklama

Jak domowym sposobem leczyć torbiele w piersi?

Torbiel w piersi to łagodny guzek, cysta wypełniona płynem. Jej rozmiary mogą zmieniać się od jednego milimetra do kilku centymetrów. Przyczyną powstania guzków są: zaburzenia hormonalne, uraz, stres lub zabieg chirurgiczny w obrębie piersi. To ryzyko obejmuje również kobiety, które nie rodziły przed 30. rokiem życia. Okazuje się, że medycyna ludowa zna środek, który może okazać się pomocny w leczeniu.

Reklama

Przejście torbieli w stan złośliwy jest mało prawdopodobne. Torbiel sama w sobie nie jest niebezpieczna, ale to nie znaczy, że nie wymaga leczenia. Leczenie można przeprowadzić dopiero po dokładnej diagnozie lekarza.

Liczne oraz małe torbiele do 15 mm są traktowane zwykle konserwatywnymi metodami. W tych przypadkach przepisuje się leki, które działają przeciwzapalnie, podaje się również preparaty hormonalne i witaminowe. Pomocna jest również medycyna naturalna.

Domowy naturalny napój przygotowujemy ze 100 ml soku z aloesu i 100 ml soku z marchwi. Napój ten przyczynia się do szybszej resorpcji torbieli. Zmieszaj te dwa składniki i podziel na trzy porcje. Pij 3 razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem.

Medycyna ludowa podpowiada, że przykładanie liści kapusty do piersi przez noc jest również skuteczne. Zazwyczaj naturalne środki uzupełniają tradycyjną terapię, a ich stosowanie daje doskonałe rezultaty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama