Jak aloes może wpłynąć na twoje zdrowie?

Wiele pisze się o aloesie i jego nadzwyczajnych właściwościach zdrowotnych. Przygotowałem dla ciebie kilka informacji, które są ważne, a o których możesz nie wiedzieć.

Aloes jest doskonałym źródłem składników odżywczych i enzymów

Nazywany jest często pożywieniem, dlatego, że oprócz dużego zasobu witamin zawiera dodatkowo ponad 200 biodostępnych składników odżywczych. Najważniejsze z tych enzymów to: fosfataza alkaliczna, amylasa, bradykinasa, karboksypeptydaza, katalaza, celulaza, peroksydaza.

Istnieje grupa składników pokarmowych znanych jako metabolity wtórne, które znajdują się tylko w aloesie. Niektóre z nich zawierają emodyny, chrysophanol, aloesie i aloiny. Badania naukowe pokazują, że składniki odżywcze zawarte w aloesie oferują wiele korzyści ważnych dla zdrowia.

Wspomaga układ krążenia

Fitosterole są związkami, które mają wiele cennych zalet między innymi przyczyniają się do obniżenia złego cholesterolu (LDL) oraz wspierania równowagi układu krążenia. Aloes jest ich szczególnie bogatym źródłem.

Poprawia zdrowie jamy ustnej

Nowe badania naukowe z udziałem 345 uczestników udowadnia, że płukanie jamy ustnej aloesem wspiera zdrowe zęby i dziąsła. Wynikiem innych badań jest fakt, że może on pomóc w walce z grzybicą ogólnoustrojową.

Zwalcza szkodliwe organizmy

Niektóre rośliny zawierają wiele substancji chemicznych i związków, które służą jako środki antyseptyczne i pomagają w zwalczaniu organizmów szkodliwych. Aloes zawiera aż sześć środków, które organizm ludzki jest w stanie wykorzystać i są to: lupeol, kwas salicylowy, azot mocznikowy, kwas cynamonowy, fenole i siarki.

Wykazuje działanie dermatologiczne

Jednym z najlepszych zastosowań aloesu jest złagodzenie wszelkich rodzajów zaczerwienień, obrzęków i podrażnień.

Zapobiega starzeniu

Aloes nawilża, koi skórę, chroni ją przed działaniem promieni słonecznych. Wykazuje również działanie zapobiegające powstawaniu zmarszczek, a także ich niwelowanie. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C i E wykazuje również silne działanie antyoksydacyjne, co chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, a co za tym idzie - starzeniem komórek. Według badań naukowych przeprowadzonych na 30 kobietach powyżej 45. roku życia, które przyjmowały aloes w formie suplementu przez 90 dni – zmniejszyła się ilość pojawiających się zmarszczek, a ich skóra wyglądała lepiej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama