Reklama

Herbatki ziołowe i półkąpiele na różne dolegliwości

Nie od dziś wiadomo, że zioła potrafią skutecznie i w zupełnie naturalny sposób złagodzić rozmaite dolegliwości. Podpowiemy ci, jak dzięki herbatkom i półkąpielom sporządzonym na bazie naturalnych składników pozbyć się problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów, katarem siennym, kamicą nerkową, nocnymi potami czy bolesnym miesiączkowaniem. Wypróbuj je, a z pewnością szybko odczujesz ulgę i wzmocnisz organizm.

Reklama

Ziołowa płukanka na porost włosów

Nie masz pomysłu jak pozbyć się problemu związanego z nadmiernym wypadaniem włosów? Z pewnością pomoże ci ziołowa płukanka. Do jej przyrządzenia będą ci potrzebne:

- garść świeżych pokrzyw

- garść liści orzecha

- garść liści brzozy

- garść czarnego bzu

- łodyga jaskółczego ziela

Przygotowanie:

Składniki zalej zimną wodą, a następnie podgrzewaj, doprowadzając do wrzenia. Pozostaw na kilka minut do naciągnięcia. Nałóż płukankę na włosy. Po kilku minutach spłucz je ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj regularnie. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Herbatka z pokrzywy na katar sienny

Pokrzywa pomaga we wszystkich alergiach, a katar sienny jest schorzeniem alergicznym. Jeśli chcesz odczuć ulgę, pij codziennie 2-4 szklanki herbatki z pokrzywy, dodając do niej 3 łyżeczki ziół szwedzkich. Katar sienny powinien w krótkim czasie zniknąć.

Herbatka na zbyt obfite miesiączkowanie

Wymieszaj: 25 g kwiatów arniki, 50 g korzenia kozłka, 25 g mchu islandzkiego, 25 g melisy, 25 g krwawnika i 25 g szałwii. Jedną łyżeczkę ziół zalej 1/4 l wrzącej wody i pozostaw na trzy minuty do naciągnięcia. Przy zbyt silnych krwawieniach miesiączkowych pij jedną szklankę herbatki codziennie rano pół godziny przed śniadaniem. Sytuacja szybko powinna się unormować.

Herbatki na nieprzyjemny zapach ust

Powody przykrego zapachu z ust bywają rozmaite. Do tych najczęstszych zaliczyć należy: wrzody jamy ustnej, zapalenie migdałków, zaparcia, dolegliwości i choroby żołądkowe oraz oczywiście próchnicę i ubytki zębów. Jak poradzić sobie z wstydliwym problemem? Z pewnością pomoże żucie nasion kopru. Przy owrzodzeniach jamy ustnej stosuj płukankę z herbatki z przytulii, a przy zapaleniu migdałków z herbatki z szałwii. W przypadku zaparć wystarczy uregulować trawienie.

Herbatka ziołowa na poty nocne

Niezastąpionym środkiem na poty nocne jest mieszanka ziołowa, w skład której wchodzą: po 20 g szałwii, przywrotnika i skrzypu. Jak ją przygotować? Zioła zaparz i pozostaw krótko do naciągnięcia. Herbatkę pij regularnie po jednej szklance przed śniadaniem. Dzięki niej nie tylko zlikwidujesz poty, ale przede wszystkim wzmocnisz cały organizm.

Herbatki ziołowe na zapalenie nerek:

Na dolegliwości towarzyszące zapaleniu nerek pomoże herbatka sporządzona na bazie znamion kukurydzy, świeżo zebranego ziela szczawiku i jasnoty białej lub jasnoty gajowiec. Ulgę przyniosą również półkąpiele ze skrzypu polnego oraz mleko z rdestu ptasiego. Jak go przyrządzić? Zalej 1 czubatą łyżeczkę rdestu 1 szklanką gotującego mleka i starannie wymieszaj. Pij powoli małymi łykami co najmniej 3-4 szklanki dziennie.

Nalewka z pokrzywy na kamicę nerkową

Doskonałym rozwiązaniem na dolegliwości towarzyszące kamicy nerkowej jest nalewka z pokrzywy oraz półkąpiele ze skrzypu polnego. 100 g ziół zalej na noc zimną wodą, a rano otrzymaną miksturę podgrzej i wlej do wanny. Kąpiel powinna trwać co najmniej 20 minut. Zioła można ponownie zalać wodą i przygotować kolejną półkąpiel. Alternatywnym sposobem jest też picie wywaru z gotowanych obierek z ziemniaków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama