Herbatki dla twojego zdrowia

Herbaty ziołowe są smaczne, przygotowuje się je w łatwy sposób, a co najważniejsze dostarczają dodatkowych składników odżywczych. W przeciwieństwie do kawy, której korzyści zdrowotne są dyskusyjne i często uprawiana jest z użyciem pestycydów, herbatki ziołowe oferują korzyści zdrowotne oraz składniki odżywcze bez kofeiny. Zaletą stosowania herbat ziołowych jest to, że można je mieszać ze sobą i dopasowywać do każdego podniebienia. Poniżej znajdziesz listę 10 innych herbat ziołowych, które są dobre dla zdrowia.

1. Rumianek:

Jedną z najczęściej spożywanych herbat świata po zwykłej czarnej herbacie jest rumianek. Rumianek ma naturalnie słodki smak podobny do jabłka. Herbata z rumianku zmniejsza stres, ponieważ ma właściwości uspokajające. Rumianek jest dobrym ziołowym źródłem magnezu i jest znany jako kojące i relaksujące zioło.

2. Liście maliny:

Herbatka ta jest bardzo pożywna i szczególnie zalecana dla kobiet, ponieważ wpływa na równowagę hormonalną i jest dobra dla skóry. Często jest zalecana do picia w okresie ciąży, gdyż wzmacnia macicę i jest dobrym źródłem magnezu, potasu i witamin z grupy B (wszystkie ważne podczas ciąży).

3. Mięta pieprzowa:

Herbata z mięty pieprzowej łagodzi wzdęcia, dodatkowo powstrzymuje skurcze mięśni. Jest skuteczna w likwidowaniu nudności (bez wymiotów) oraz do rozgrzewania ciała.

4. Imbir

Imbir to wielka pomoc dla organizmu, może być stosowany w celu ograniczenia nudności, wymiotów lub w rozstroju żołądka spowodowanego chorobą lokomocyjną. Dodaj kawałek świeżego imbiru do szklanki gotującej się wody i zaparzaj na wolnym ogniu przez 10 -15 minut, dodaj sok z cytryny i miodu i zastosuj gdy jest Ci zimno i walczysz z przeziębieniem.

5. Herbata Rooibos:

Jest skuteczna na problemy skórne takie jak wyprysk, ponieważ jest bogata w witaminę C, jak również w inne minerały. Herbata Rooibos ma wiele korzyści zdrowotnych. Krzew rooibos uprawiany jest w głównej mierze w Afryce Południowej i został zareklamowany ze względu na jego właściwości przeciwutleniające, które z kolei mogą być skuteczne w wielu chorobach i oznakach starzenia.

6. Ostropest i dmuchawiec:

Obie herbaty mają właściwości oczyszczające wątrobę. Pomaga w regeneracji wątroby i zmusza ją do wyższej wydajności, a także pomaga w produkcji kwasów żółciowych, co z kolei ułatwia proces trawienia.

7. Dzika róża:

Herbata jest z owoców dzikiej róży i jest jedną z najlepszych roślinnych źródeł witaminy C, co jest ważne dla systemu immunologicznego skóry, zdrowej tkanki i nadnerczy.

8. Melisa:

Melisa jest dobra w podnoszeniu na duchu, pomaga w koncentracji i zapobiega koszmarom u dzieci, gdy spożywana jest przed snem.

9. Żurawina:

Doskonała do leczenia zakażeń układu moczowego ze względu na właściwości antybakteryjne, które oczyszczają drogi moczowe od wszelkich bakterii. Ponadto, herbata z żurawiny jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają w leczeniu infekcji dziąseł i nerek.

10. Echinacea:

Wzmacnia system odpornościowy, ponieważ polisacharydy zawarte w herbatce mogą nawet złagodzić objawy alergii, takie jak świszczący oddech, katar, swędzenie oczu i gardła.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama