Reklama

Domowy sposób naszych babć na zapalenie oskrzeli

Jednym z najbardziej znanych i rzeczywiście najbardziej skutecznych sposobów walki z kaszlem oskrzelowym i zapaleniem oskrzeli jest wykorzystanie liścia kapusty z miodem. Jest to "złote" lekarstwo, które od lat było stosowane przez nasze babcie z pozytywnym i szybkim skutkiem. Dodatkową zaletą tej metody jest to, że nie ma limitu wieku podczas jej stosowania i jest równie skuteczna zarówno dla małych dzieci jak i dla dorosłych.

Reklama

Co jest potrzebne do takiej kuracji? Przygotuj 1 kapustę i dobrej jakości naturalny miód.

Oto co należy zrobić:

Weź jeden liść  kapusty i umieść go w gorącej wodzie na kilka minut. Stanie się ciepły i miękki. Następnie połóż łyżkę  miodu na jednej stronie liścia. Liścia przyłóż do klatki piersiowej tak, aby strona z miodem przylegała do klatki piersiowej. Teraz na liściu umieść kawałek folii spożywczej i owiń się ciepłym ręcznikiem lub szalikiem. Zalecamy, aby proces ten przeprowadzić  przed samym pójściem spać.

Jeśli kaszel jest silny, trzeba będzie użyć dwóch liści kapusty - należy wtedy stosować jeden na klatce piersiowej, a drugi przyłożyć na plecach. Liście ściągamy rano. Skórę przecieramy lekko wilgotną szmatką lub zmywamy miejsce, gdzie liść był przyłożony wraz z  wszystkim, co udało mu się wyciągnąć.

Cały zabieg trwa od 5 do 7 dni i wkrótce nie będzie śladu po ciężkim kaszlu oskrzelowym ani po zapaleniu oskrzeli.

W jaki sposób działa ta metoda?

Aktywne składniki miodu i kapusty, a także ciepło, powodują łagodzenie kaszlu, jak również łagodzą i leczą stan zapalny. Jako alternatywę można zastąpić miód ciepłym olejkiem rycynowym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama