Reklama

Domowe sposoby na niestrawność, zgagę i ból brzucha

Gdy nie odżywiamy się prawidłowo, nasz układ pokarmowy może na tym ucierpieć. Nieodpowiednia dieta, stres, jedzenie w pośpiechu lub o nieodpowiedniej porze - to wszystko może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie układu trawiennego. W efekcie mogą dokuczać nam nieprzyjemne dolegliwości: zgaga, ból brzucha, niestrawność, zaparcia, itd. Podpowiadamy domowe sposoby, które przyniosą ulgę w dokuczliwych problemach.

Reklama

Bazylia

Zacznijmy od naparu z bazylii, który wykazuje właściwości łagodzące wzdęcia i niestrawność. Napar jest bardzo prosty w przygotowaniu. Wystarczy zalać kilka listków świeżej lub suszonej bazylii wrzątkiem, a następnie przykryć na kilka minut. Napar najlepiej pić, gdy się ostudzi.

Herbatka imbirowa

Na problemy trawienne może pomóc również imbir, a konkretnie herbatka imbirowa. Jak ją przygotować? Zalewamy łyżeczkę startego korzenia imbiru wrzątkiem, a następnie przykrywamy i odstawiamy do wystudzenia.

Kminek

Kminek najlepiej dodawać do potraw. Nie tylko nada im aromatu, ale złagodzi problemy trawienne oraz zapobiegnie ich powstawaniu. Kminek można również żuć. Przyniesie podobne efekty.

Koper poprawi trawienie

Herbatka z kopru złagodzi dolegliwości układu pokarmowego i poprawi trawienie. By przygotować napar, wystarczy zalać łyżeczkę suszonego kopru wrzątkiem, a następnie odstawić do ostudzenia.

Mięta idealna na zgagę i bóle żołądka

Z kolei herbatka z mięty złagodzi zgagę i bóle żołądka. Jeśli się przejedliśmy, wypijmy kubek naparu z mięty. Ulga gwarantowana.

Pietruszka na wzdęcia

Natka pietruszki sprawdzi się, kiedy dokuczają nam wzdęcia. Najlepiej przygotować napar z garści naci pietruszki. Wystarczy zalać nać wrzątkiem, a następnie przykryć na kilka minut i odstawić do wystudzenia.

Rumianek na dobrą pracę wątroby

Jeżeli odczuwamy objawy niestrawności, polecamy wypić szklankę naparu z rumianku. Rumianek ma świetny wpływ na pracę wątroby. Warto wiedzieć, że herbatka z rumianku może pobudzać apetyt i działać delikatnie uspokajająco.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama