Reklama

Domowe preparaty na kurzajki

Kurzajki pojawiają się na naszej skórze na skutek ataku wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Prawdopodobnie co dziesiąty człowiek jest jego nosicielem. Kurzajki atakują zazwyczaj, gdy organizm jest osłabiony. Na skórze pojawia się niewielkie wybrzuszenie o nierównej powierzchni. Wirusem brodawczaka ludzkiego można zarazić się bardzo łatwo - wystarczy kontakt z osobą zakażoną. Kurzajki wymagają leczenia, by zakażenie nie rozprzestrzeniało się na inne części ciała oraz na inne osoby. Pomogą w tym specjalistyczne preparaty, które dostaniemy w aptece lub sprawdzone domowe środki. Proponujemy kilka przepisów.

Reklama

Cebula

Cebula działa lepiej niż niejeden lek. Jej właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne od lat cenione są w medycynie naturalnej. Cebula ma świetny wpływ na skórę. Pomaga zwalczyć stany zapalne i zregenerować naskórek. Jeśli zaatakowały cię kurzajki, zrób kilka razy dziennie okład z soku z cebuli na zamiany skórne. Ta metoda naprawdę pomaga.

Ocet jabłkowy

Ocet wykazuje właściwości antybakteryjne. W kontakcie ze skórą rozkłada martwe komórki skóry. Kurzajka posmarowana octem szybciej zaschnie i wyleczy się. Ocet odkazi ją i zahamuje rozprzestrzenianie się zakażenia. Wystarczy, że połączysz łyżkę octu jabłkowego z łyżką soku z cytryny, a następnie wklepiesz miksturę w kurzajki. Zabieg powtarzaj kilka razy dziennie do momentu zniknięcia kurzajki.

Okład z imbiru

Imbir hamuje rozwój bakterii i wirusów. Wykazuje również właściwości przeciwzapalne. Idealnie sprawdzi się jako preparat leczący kurzajki. Wystarczy zetrzeć obrany korzeń imbiru na tarce, a następnie nałożyć go na kurzajkę na kilkanaście minut. Okład powtarzaj trzy razy dziennie.

Witamina E

Witamina E ma świetny wpływ na skórę. Hamuje procesy starzenia się, ujędrnia skórę, a także przyspiesza jej regenerację. Pomoże w leczeniu kurzajek. Jeśli na twojej skórze pojawiły się kurzajki, kup witaminę E w kapsułkach i codziennie wyciskaj na kurzajkę jedną kapsułkę. Po zabiegu dokładnie umyj ręce.

Aloes

Na kurzajki możesz również zastosować żel aloesowy. Wystarczy, że zaaplikujesz go na kurzajkę. Najlepiej zrób to na noc. Aloes przyspiesza regenerację skóry, wygładza ją oraz odżywia. Pomoże wyleczyć kurzajki. Żel stosuj do momenty całkowitego zniknięcia kurzajek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama