Reklama

Dlaczego powinniśmy pić szklankę wody z ananasem dziennie?

Ananas jest zdrowym i wartościowym owocem. Chyba nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Jednak według medycyny ajurwedyjskiej, oprócz zjadania ananasa, powinniśmy również wypijać szklankę wody z dodatkiem ananasa, codziennie na pusty żołądek. Jakie korzyści możemy osiągnąć z takiej praktyki? Jest ich sporo.

Reklama

Zwalcza stany zapalne

Ananas jest doskonałym źródłem bromelainy. Jest to enzym o właściwościach przeciwzapalnych, które wspomaga nasz organizm w pozbywaniu się toksyn, które magazynują się w tkankach i narządach. Regularne spożywanie ananasa może pomóc w leczeniu łagodnych postaci reumatoidalnego zapalenia stawów, a także związanych ze sportem urazów. Łagodząc stany zapalne zmniejsza również odczucie bólu. .

Wspomaga odchudzanie

Włóknista budowa ananasa sprawia, że jego trawienie trwa o wiele dłużej, a więc uczucie sytości potrwa dłużej. Ananas jest zalecany jako przekąska dla tych, którzy dbają o swoją dietę lub walczą z nadprogramowymi kilogramami. Również tiaminy, znajdujące się w świeżych owocach zwiększają tempo metabolizmu, co również przyspiesza zrzucanie nadwagi.

Oczyszcza organizm z pasożytów

Pamiętasz bromelainę? Oprócz tego, że jest to enzym o działaniu przeciwzapalnym, jest skutecznym środkiem przeciw pasożytom. Podawaj więc jak najczęściej ananasa swoim dzieciom, które narażone są na zakażenia. Niektórzy naukowcy twierdzą, że ananas w ciągu trzech dni może zabić pasożyty, które zaatakowały nasz organizm (takie jak tasiemce, glista ludzka i tym podobne).

Wspomaga tarczycę

Wraz z bromelainą, w świeżych owocach ananasa możemy znaleźć sporą dawkę jodu. Ten pierwiastek jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. Jod wspomaga również leczenie niektórych chorób autoimmunologicznych, co zmniejsza objawy zapalenia tarczycy.

Równoważy poziom elektrolitów

Ananas jest bogaty w potas. Ten z kolei pomaga naszemu organizmowi utrzymać równowagę elektrolityczną, co jest niezwykle ważne, aby zachować zdrowie i kondycję. Prawidłowy poziom elektrolitów może zapobiec skurczom mięśni i innym dolegliwościom.

Wspomaga trawienie

Kolejny przykład na to, że bromelanina jest bardzo ważnym enzymem dla zdrowia. Białka mogą być o wiele wydajniej trawione za pomocą właśnie bromelainy. Zaserwuj więc sobie ananasowy deser po ciężkich posiłkach, a po chwili poczujesz ulgę.

Zapewnia zdrowie jamy ustnej

Badania wykazały, że właśnie bromelaina może działać jako naturalny środek do usuwania plam i odbarwień na zębach. Pomaga również pozbyć się płytki nazębnej i zachować odpowiednie pH jamy ustnej. Bakterie powodujące próchnicę nie mają szans w starciu z tak silnym przeciwnikiem. Co więcej, ananas pomoże wyleczyć stany zapalne dziąseł.

Wspomaga wzrok

Beta-karoten oraz witamina A znajdujące się w dużej ilości w świeżym ananasie ważne są dla zachowania prawidłowego wzroku. Już trzy porcje ananasa dziennie mogą zmniejszyć ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej związane z naszym wiekiem, a to jest główną przyczyną utraty wzroku u osób starszych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama