Reklama

Czy olej z liści oliwnych może wpłynąć na nasze zdrowie i urodę?

Podobnie jak kora wierzby, liście oliwek były obecne w medycynie od dawna. Liście oliwy są lekarstwem wszechstronnym, o wielu właściwościach, które zostało wykorzystane jako środek przeczyszczający, dezynfekujący i nie tylko. Ostatnie badania potwierdziły, że olej z liści oliwek może być wykorzystywany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Wysokie ciśnienie krwi i nadciśnienie tętnicze są również nazywane „cichym zabójcą”, ponieważ przyczyniają się do chorób serca i związanych z nimi nagłych zgonów. Nawet jeśli już przyjmujesz leki na wysokie ciśnienie warto porozmawiać z lekarzem na temat dodatkowych, naturalnych preparatów. 

Reklama

Czym właściwie jest liść oliwny?

Sproszkowany liść drzewa oliwnego jest dostępny w aptekach w postaci kapsułek lub tabletek. Oleuropeina to najważniejszy związek w ekstrakcie z liści oliwek. Jest to substancja posiadająca liczne korzyści zdrowotne. Ma wyjątkowo gorzki smak, dlatego oleuropeina jest zazwyczaj usuwana z oliwek kupowanych w sklepie. Jeśli rzeczywiście spożycie oleuropeiny ma nam pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi oraz zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób serca to warto spróbować.

W jaki sposób ekstrakt z liści oliwnych pomoże obniżyć ciśnienie krwi?

Oleuropeina przyczynia się w kilku sposobach do obniżenia ciśnienia krwi. Posiada właściwości rozszerzania naczyń. Oznacza to, że gdy wszystko jest w porządku, to naczynia krwionośne rozszerzają się i rozluźniają, a tym samym pozwalają lepiej przepływać krwi. Jeśli coś sprawia, że do normalnego pompowania krwi ​​serce wykorzystuje więcej siły niż zwykle, efektem jest właśnie wysokie ciśnienie. Im naczynia krwionośne są lepiej rozszerzone, to przepływ krwi jest łatwiejszy, a tym samym wymagana jest mniejsza siła.

Dodatkowo liście oliwne są silnym przeciwutleniaczem. Wykazują one silne działanie antybiotyczne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i antyoksydacyjne. Z tego względu używane są w postaci maści na różnego rodzaju zakażenia. Równie ważne jest to, że oleuropeina ogranicza przyleganie cholesterolu do ścianek naczyń krwionośnych, dzięki czemu ogranicza ryzyko zatoru. Często liście oliwne zalecane są osobom cierpiącym na opryszczkę, grzybicę czy gronkowca złocistego. Jak widać liść oliwny może być stosowany na wiele dolegliwości. W aptece możemy go kupić w postaci tabletek, kapsułek czy syropu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama