Reklama

Czy kolczyk w uchu może pomóc w leczeniu migreny?

Migrena występuje u 30% populacji na świecie, częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Jej przyczyny nie są do końca znane, prawdopodobnie ataki bólu głowy związane są z nieprawidłowym funkcjonowaniem receptorów nerwowych w mózgu.

Bolesny i pulsujący ból głowy może trwać przez kilka dni. Niestety migreny są trudne do wyleczenia. Wiele leków, które lekarze przepisują mają nieprzyjemne skutki uboczne, albo są nieskuteczne. Niektóre osoby cierpiące z powodu migreny szukają alternatywnych metod leczenia.

Do najnowszych metod zalicza się przekłuwanie ucha. Ale nie chodzi o przekłucie płatka ucha tylko chrząstki ucha. Istnieje wiele opinii, że kolczyk umieszczony w tym miejscu pozwoli złagodzić bóle migrenowe. Lekarze jednak nie wiedzą w jaki sposób to działa, ponieważ nie przeprowadzono żadnych badań na ten temat.

Każdy, kto chce wykonać taki zabieg musi pamiętać, żeby przeprowadzić go w profesjonalnym salonie piercingu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Należy pamiętać, że jest to alternatywna forma leczenia, bez potwierdzenia naukowego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama