Reklama

Afty: Domowe sposoby leczenia

Afty w jamie ustnej śmiało można zaliczyć do grupy najbardziej uciążliwych dolegliwości. Nie tylko bolą, ale utrudniają jedzenie, a nawet mówienie. Wyleczenie ich nie należy do łatwych zadań, ponieważ afty często lubią wracać. Prócz specjalistycznych preparatów, które kupimy w aptekach, pomóc mogą sprawdzone domowe sposoby. Oto kilka naprawdę skutecznych.

Reklama

Woda utleniona

Woda utleniona wykazuje silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Przyspiesza również gojenie się ran. Ten popularny specyfik pomoże przy wielu dolegliwościach jamy ustnej. Wystarczy codziennie robić płukankę z wody utlenionej i przegotowanej wody, by odczuć pozytywne efekty. Proporcje płukanki: szklanka ciepłej wody i kilka kropel wody utlenionej.

Żel aloesowy

Żel aloesowy, który powstaje z miąższu aloesu, wykazuje wiele dobroczynnych właściwości dla naszej skóry. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i leczniczo. Złagodzi dolegliwości spowodowane przez afty i pomoże zregenerować tkanki objęte stanem zapalnym. Wystarczy delikatnie wsmarować żel aloesowy w aftę. Czynność powtarzać trzy razy dziennie.

Płukanka z rumianku

Ulgę w dolegliwościach związanych z aftami przyniesie również rumianek, a konkretnie napar z rumianku, którym należy płukać regularnie jamę ustną. Wystarczy zaparzyć herbatkę i poczekać aż się wystudzi. Jama ustna powinna być odkażana dwa razy dziennie do momentu zniknięcia afty.

Maść z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona wykazuje właściwości przeciwzapalne, które nie tylko likwidują infekcje bakteryjne, ale również pomagają utrzymać odpowiednie pH jamy ustnej. Ból i pieczenie wywołane aftą złagodzi maść z sody. Jej przygotowanie jest bardzo proste - wystarczy wymieszać dwie łyżeczki sody oczyszczonej z odrobiną wody. Powstały produkt delikatnie wklepać w aftę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama