Reklama

9 domowych sposobów na częste przypadłości

Kiedy czujesz się chory lub coś ci się przytrafiło, natychmiast oczekujesz pomocy. W pobliżu jest wiele sklepów i aptek otwartych nawet całą dobę. Możesz wsiąść w samochód i pojechać, lecz możesz też sięgnąć po środki, które z pewnością masz w lodówce lub spiżarni. Najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Oto kilka domowych środków, które przyniosą ci ulgę w cierpieniu.

Reklama

Użądlenie pszczoły

Gdy użądli pszczoła zastosuj pastę z sody oczyszczonej i wody. Usuń żądło pszczoły ze skóry i nałóż pastę w miejsce użądlenia. Soda zneutralizuje ból i swędzenie po ugryzieniu nie tylko pszczoły, ale także innych owadów.

Afty

Miód posiada silne właściwości antybakteryjne. Jeśli w jamie ustnej pojawią się afty, potraktuj je miodem. Posmaruj ją cienką warstwą miodu, a szybko się jej pozbędziesz.

Spierzchnięte usta

Jeśli często masz spierzchnięte usta, posmaruj je oliwą z oliwek. Oliwa jest bogata w przeciwutleniacze i środki przeciwzapalne, z łatwością poradzi sobie z suchymi wargami. Można również zrobić własny balsam do ust z miodu i wosku pszczelego. Łączymy je w stosunku 1:1. Można dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego dla ładnego zapachu.

Kaszel przy przeziębieniu

W 2012 roku badania wykazały, że substancja chemiczna, teobromina zawarta w kakao, skutecznie blokuje nerwy czuciowe odpowiedzialne za odruch kaszlowy. Składnik ten okazał się skuteczniejszy niż kodeina zawarta w większości syropów na kaszel.

Sucha skóra

Sól morska doskonale usuwa martwy naskórek. Wymieszaj 1 szklankę soli z ½ lekkiego oleju do masażu. Podczas złuszczania naskórka pastą z soli morskiej, zatrzymaj się dłużej na kolanach, łokciach i piętach.

Zapach stóp

Zamocz nogi w misce wypełnionej jedną częścią octu jabłkowego i dwiema częściami ciepłej wody. To nie pot powoduje brzydki, a bakterie. Ocet tworząc kwaśne środowisko, zabija bakterie.

Czkawka

Na czkawkę skutecznym sposobem jest cukier. Połykanie grubych ziarenek cukru pobudza nerw błędny, który wywołuje skurcze.

Wymioty

Żucie kilku liści mięty pomoże usunąć podrażnienie jelit i przełyku. Liście są również w stanie zniszczyć zarazki znajdujące się w żołądku, które mogą być powodem wymiotów.

Drobne skaleczenia

Kurkuma jest naturalnym środkiem antyseptycznym i przeciwbakteryjnym. Może być stosowana do dezynfekcji. Skaleczenie lub oparzenie posyp odrobiną mielonej kurkumy, a przyspieszysz proces gojenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama