Reklama

7 korzyści olejku lawendowego

Olejek lawendowy jest bardzo korzystnym nektarem uzyskiwanym z charakterystycznych purpurowych kwiatów rośliny lawendy. Ten aromatyczny krzew, powszechnie znany jako lawenda angielska (wąskolistna ), pochodzi z zachodniego regionu Morza Śródziemnego i jest obecnie uprawiana w Europie, Australii i USA. Swoją popularność roślina zawdzięcza swoim licznym właściwościom zdrowotnym. Oto 7 najważniejszych, które chcielibyśmy Tobie przedstawić:

Pomaga złagodzić niepokój

Olejek lawendowy jest tradycyjnym środkiem stosowanym do łagodzenia lęku. Szczególne uznanie zyskał jako element dodawany do olejków do masażu tj. np. do migdałowego lub jojoba. Ostatnie badania udowadniają, że preparat w kapsułkach może działać w podobny sposób jak niektóre leki przeciw lękowe. To wspaniała zaleta.

Wspiera spokojny sen

Według badań naukowych, oprócz działania łagodzącego niepokój, lawenda wykazuje również właściwości relaksujące, poprawiające jakość snu oraz czas jego trwania. Spróbuj dodać kropelkę olejku lawendowego na poduszce przed snem i zaobserwuj efekt.

Wspomaga wzrost włosów

Część badań przeprowadzonych przez naukowców sugeruje, że codzienny masaż głowy olejkiem lawendowym może pomagać w przypadku problemów z autoimmunologicznym wypadaniem włosów, łysieniem plackowatym czy też zaburzeniami powodującymi wypadanie włosów. Dodatkowo oprócz ochrony przed wypadaniem włosów może także stymulować wzrost i regenerację !

Zwalcza szkodliwe organizmy

Stosowanie olejku lawendowego może być pomocne przy leczeniu powszechnych chorób skóry i paznokci. Ostatnie badania naukowe pokazują, że lawenda ma silne działanie przeciw grzybicy paznokci, a nawet jest zdolna do ataku komórek grzybiczych w błonie komórkowej.

Poprawia krążenie

Zapach lawendy jest bardzo popularny ze względu na efekty relaksacyjne, a według ostatnich badań naukowych udowodniono, że aromaterapia z użyciem lawendy może wspierać utrzymanie normalnego krążenia krwi, jednocześnie normując poziom kortyzolu ( hormonu uwalnianego w czasie stresu ).

Masaż

Część badań naukowych przedstawia dowody, że aromat lawendy może być pomocny przy zwalczaniu bólu. Inne badania sugerują, że masaż stóp olejkiem lawendowym może być pomocny w zwalczaniu objawów bólu chronicznego.

Pomaga przy schorzeniach dermatologicznych

Oprócz wspaniałej zalety jaką jest zwalczanie grzybów skóry, to lawenda zapewnia również ogólną gładkość skóry ze względu na zawartość polifenoli.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama