Reklama

5 powodów dla których warto stawiać bańki

Bańki medyczne znane są od dawna, a stawianie baniek to stara i sprawdzona metoda leczenia. Stosowana przez naszych rodziców i babcie stopniowo ulegała zapomnieniu. Obecnie procedura ta wraca do łask. Poznaj kilka przyczyn, dla których warto stawiać bańki.

Zadaniem baniek jest poprawa krążenia krwi za pomocą próżni, która wytwarza się wewnątrz bańki. Jest to główny efekt terapeutyczny. Stawianie baniek przyniesie ci ulgę w:

Badania wykazały, że bańki pomagają zlikwidować ból głowy. Procedura ta poprawia krążenie krwi, co usuwa i łagodzi bóle głowy.

Leczenie kaszlu i zapalenia oskrzeli

Nasze babcie były leczone bańkami z zapalenia oskrzeli i kaszlu. W czasach, gdy silne leki nie były dostępne, bańki były najbardziej popularną metodą leczenia. Przyspieszają metabolizm i stymulują płuca i oskrzela w usuwaniu zalegającej wydzieliny.

Polepszają nastrój

Bańki poprawiają krążenie krwi i metabolizm w całym ciele. Przyniosą niezbędny ciału relaks i odprężenie, poprawią samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Usuwają toksyny i powodują utratę masy ciała

Chcesz oczyścić organizm z toksyn? Postawione bańki naturalnie wyprowadzą z organizmu szkodliwe substancje. Bańki przyspieszają metabolizm, co pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Odmładzanie

Zabieg stawiania baniek może spowolnić proces starzenia się. Jeśli bańkami odpowiednio wykonamy masaż możemy stymulować produkcję kolagenu, potrzebnego dla wyeliminowania oznak starzenia się.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama