Reklama

5 najlepszych punktów akupresury dla utraty wagi

Akupresura jest to tradycyjna chińska medyczna technika oparta na koncepcie energii życiowej, która przemieszcza się wokół naszego ciała. Technika ta opiera się na kilku punktach, które są połączone w najważniejszymi organami w naszym organizmie. Uciskając te miejsca w odpowiedni sposób możesz leczyć wiele dolegliwości i problemów zdrowotnych. Dzisiaj powiemy o punktach, które działają na wagę. Stymulując je możesz kontrolować swój apetyt oraz głód (na które bardzo często ma wpływ stres) jednocześnie wzmacniając układ trawienny.

Punkt ucha

Jest to jeden z głównych punktów kontrolujących apetyt. Aby go znaleźć, umieść kciuk na trójkątnym fragmencie płatka ucha. Teraz otwórz i zamknij buzię, wyczuj punkt w którym ruch ten jest maksymalny. Uciskaj punkt od 1 do 3 minut, 2 razy dziennie. Według akupresury uszy, dłonie oraz stopy są częściami ciała, które lepiej odbierają energię niż reszta ciała. Dlatego też stymulacja tych punktów jest najbardziej efektywną metodą na zrzucenie wagi.

Górna warga

Punkt ten umieszczony jest między górną wargą a nosem, na samym środku. Uciskaj go od 1 do 5 minut dwa razy dziennie lub wtedy, kiedy poczujesz głód lub niepokój.

Punkt kolana

Uciskając ten punkt nie tylko poprawisz trawienie, lecz także złagodzisz bóle menstruacyjne oraz skurcze. Umieszczony jest on 5 cm poniżej rzepki i trochę w bok od środka w stronę zewnętrznej krawędzi nogi. Uciska ten punkt przy pomocy palca wskazującego przez 2 minuty codziennie, aby sprawić że twój żołądek będzie prawidłowo funkcjonował. Podczas ucisku możesz odczuwać niewielki ból lub dyskomfort.

Punkt łokcia

Aby zlokalizować ten punkt przesuń palec na szerokość kciuka do środka łokcia. Uciskaj go kciukiem przez 1 minutę codziennie. Stymulacja tego punktu pomoże wyeliminować nadmiar ciepła oraz wilgoci z organizmu, wspomoże funkcjonowanie jelit oraz zapobiegnie zatrzymywaniu płynów.

Punkt koło kostki

Punkt ten umieszczony jest po wewnętrznej stronie nogi, 5 cm nad kostką. Uciskaj go przez 1 minutę, a następnie delikatnie odpuszczaj. Powtarzaj czynność codziennie. Nie zaleca się uciskania tego miejsca, jeśli jesteś w ciąży.

Wykonuj powyższe czynności codziennie, a niedługo zobaczysz zmiany w swoim ciele. Dzięki akupresurze może żyć zdrowo i efektywnie kontrolować swój apetyt.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama