Reklama

5 domowych sposobów na usunięcie pieprzyków

Naukowcy twierdzą, że główna przyczyną powstawania pieprzyków jest genetyka. Jednak wiele pieprzyków to znamiona po opalaniu. Pieprzyk to znamiona barwnikowe, miejsca w których skupiają się komórki zawierające melaninę, pigment skórny. Niektóre z nich mogą być czerniakami z którymi należy natychmiast udać się do lekarza. Większości ludzi pieprzyki nie przeszkadzają. Jeśli się zdecydujesz na usunięcie pieprzyka możesz skorzystać z ofert gabinetów kosmetycznych. Jednak istnieją domowe sposoby, które mogą usunąć pieprzyki.

Olejek z drzewa herbacianego

Namocz wacik olejkiem z drzewa herbacianego i przemyj pieprzyk, który chcesz usunąć. Po przemyciu pieprzyka zaklej go plastrem lub bandażem i zostaw na godzinę.

Czosnek

Ząbek czosnku obierz i pokrój w cienkie plasterki. Przyłóż plasterek do pieprzyka i zakryj go kawałkiem plastra lub bandaża. Taki opatrunek zostaw na noc.

Powtarzaj te sposoby dwa razy dziennie przez miesiąc.

Skórka z banana

Skórkę z banana zaaplikuj podobnie jak plasterek czosnku. Odkrój kawałek skórki, przyłóż wewnętrzną stroną skórki w miejsce pieprzyka i przymocuj plastrem lub taśmą. Po upływie godziny oderwij bandaż. Metodę stosuj codziennie, dopóki nie zauważysz, że pieprzyk zniknął.

Jodyna

Kup jodynę, roztwór jodu i zakrop po kropelce każdy pieprzyk, który chcesz usunąć. Przed zakropieniem pieprzyka podrap trochę skórę w celu otwarcia porów. Jodyna może zabarwić twoją skórę, użyj wazeliny jako warstwy ochronnej dla skóry.

Olejek kadzidłowy

Kadzidła możesz używać na dwa sposoby: miejscowo i w kąpieli. Do kąpieli, trzeba będzie połączyć 1 szklankę sody oczyszczonej z 1 szklanką soli morskiej, 6 kroplami olejku lawendowego i 3 kroplami olejku kadzidłowego.

Jeśli chcesz usunąć pieprzyki stosując olejek kadzidłowy miejscowo musisz zmieszać 8 łyżeczek oliwy z 3 łyżeczkami olejku kadzidłowego. Namocz wacik w mieszance i przemyj delikatnie pieprzyk, zostawiając mieszankę na skórze, aż całkowicie wchłonie się w skórę.

Oba te sposoby powinny usunąć pieprzyki w ciągu miesiąca.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama