Reklama

4 zaskakujące domowe triki, które są naprawdę skuteczne

Wszyscy znamy kilka dziwnych domowych trików. Niektóre są wymyślne, na przykład leczenie trądziku moczem. Nie warto próbować. Istnieją jednak naprawdę skuteczne, chociaż nieco zaskakujące metody radzenia sobie z codziennymi problemami. Oto lista kilku domowych trików, które możesz wypróbować.

Reklama

Pozbądź się brzydkiego zapachu stóp dzięki wódce

Zapach stóp powodowany jest przez wiele czynników, być może pocisz się bardziej niż inni, może materiał w twoich butach podrażnia twoją skórę. Cokolwiek jest źródłem problemu, wódka może go rozwiązać. Badania wykazały, że wódka eliminuje zapachy dzięki właściwościom antyseptycznym. To bakterie żyjące na twoich stopach powodują, że nie pachniesz najprzyjemniej. Im bardziej się pocisz, tym więcej masz bakterii i tym gorszy jest zapach. Nalej do dużej miski tyle wódki, by móc w niej zamoczyć całe stopy. Dodaj kubek wody i nieco mydła. Mocz stopy przez 5 do 10 minut. Powtarzaj tę czynność codziennie rano lub wieczorem, aby nie wstydzić się zapachu stóp za każdym razem, kiedy zdejmujesz buty.

Radź sobie z bólem głowy naturalnie

Pewnie nigdy nie słyszałaś o tym, że kora wierzby może okazać się pomocna podczas bólu głowy? Prawda jest taka, że wykorzystywaną ją w tym celu oraz jako środek przeciwzapalny już w czasach Hipokratesa. Kora tej rośliny była jednym z pierwszych składników, z których wytworzono aspirynę. Wszystko dzięki salicynie, która ma niemal natychmiastowe działanie przeciwbólowe, i którą można znaleźć właśnie w tej roślinie. Jeśli więc dokucza ci ból głowy, zaparz herbatę z kory wierzby – zalej dwie łyżeczki sproszkowanej kory wodą i pozwól jej gotować się przez 10-15 minut. Następnie odstaw napar na pół godziny. Jeżeli zależy ci na szybszym efekcie, sięgnij po suplement zawierający salicynę (dawka od 60 do 240 miligramów). Jeżeli nie masz dostępu do kory wierzby, ani wymienionego suplementu, możesz także zjeść około 20 migdałów. Badania wykazały, że migdały również zawierają salicynę, a ci, którzy jedzą od 10 do 15 migdałów dziennie, zmagają się z bólami głowy o wiele rzadziej.

Olejek goździkowy na bóle zębów

Miałaś kiedyś okazję zapalić goździkowe cygaro? Jeśli tak, zauważyłaś pewnie, że twoje usta i język natychmiast zdrętwiały. Stało się tak dlatego, że goździki mają silne działanie znieczulające. Z tego powodu z goździków korzysta zapewne twój dentysta. Wszystko dzięki substancji znanej jako eugenol, która jest tak skuteczna, że wielu lekarzy poleca ją jako środek przeciw bólowi zębów o natychmiastowym działaniu. Jak więc stosować olejek goździkowy? Umieść 1 lub 2 krople olejku bezpośrednio na obolałe miejsce. Nie połykaj olejku. Powtarzaj czynność w razie potrzeby, zanim twój dentysta wyleczy źródło problemu.

Utop opryszczkę w zielonej herbacie

Wirus powodujący opryszczkę jest jednym z najtrudniejszych do pokonania, dlatego ponad 40% światowej populacji jest nim zarażona. Leczenie opryszczki zazwyczaj łączy terapię doustnymi lekami i maściami nakładanymi miejscowo. Okazuje się, że najskuteczniejszą domową metodą na ten problem jest zielona herbata. Kiedy ją pijesz, działa zarówno miejscowo, jak i od wewnątrz organizmu. Herbata powstrzymuje wirusy przed namnażaniem się, zmniejsza samą opryszczkę i skraca czas leczenia. Badania opublikowane w 2008 roku wykazały, że zielona herbata ma jeszcze jedno działanie – zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa na inne osoby.

Pij 2 do 4 kubków świeżo parzonej herbaty dziennie, a następnie atakuj opryszczkę mieszając 5-10 kropli czystego ekstraktu z liści zielonej herbaty z 2 łyżeczkami olejku kokosowego. Nakładaj mieszankę bezpośrednio na opryszczkę tak często, aż problem zniknie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama