Reklama

4 skuteczne sposoby na czkawkę

Czkawka jest irytującą przypadłością. U niektórych osób może nawet powodować nudności i wymioty. Czkawkę powoduje niekontrolowany skurcz przepony, co zdarza się głównie po wypiciu gazowanych napojów, alkoholu, zjedzeniu fast foodów, nagłej zmiany temperatury bądź z emocji. Taki skurcz można zatrzymać, wystarczy znać kilka skutecznych metod.

Reklama

Punkt na klatce piersiowej

Zlokalizuj kość na klatce piersiowej, która łączy żebra. Kiedy ją znajdziesz, palcem pociągnij w górę, wyczuj jej koniec. Przyciśnij skórę w tym miejscu. Nie używaj jednak zbyt dużego nacisku i nie rób tego dłużej niż 30 sekund.

Punkt na ręce

Zaciśnij pięść, zauważysz dwie żyły na wewnętrznej stronie przedramienia. Pomiędzy tymi żyłami pojawia się wgniecenie blisko nadgarstka. Punkt, który należy ucisnąć znajduje się pomiędzy tymi żyłami, w odległości dwóch szerokości kciuka od nadgarstka. Należy go nacisnąć i przytrzymać na 20-30 sekund.

Punkt na twarzy

Umieść palec pomiędzy górną wargą a nosem. Delikatnie przyciśnij i przytrzymaj palec w tym miejscu. Wytrzymaj 20-30 sekund, czkawka powinna odpuścić.

Punkt na brzuchu

Palcem znajdź punkt leżący pośrodku między pępkiem a kością łonową. Przyciśnij palcem w kierunku kręgosłupa i przytrzymaj przez 20-30 sekund.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama