Reklama

4 domowe sposoby na wysypkę pod piersiami

Wysypka pod biustem jest dość częstym problemem. Jest to forma podrażnienia skóry i charakteryzuje się zapaleniem fałdy skórnej. Powodem powstania wysypki jest nadmiar potu, ciepło, brak przepływu powietrza i noszenie źle dopasowanego biustonosza powodującego obcieranie naskórka. Dodatkowo czynniki takie jak gorąco, wilgotność i otyłość powodują ten problem. Powstaje środowisko doskonałe dla infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Aby się ich pozbyć i im zapobiegać poznaj domowe parę domowych sposobów na radzenie sobie z tym problemem.

Ocet

Czasami wysypkę może powodować pozostałość chemiczna z ubrania. Ocet może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Do połowy wiaderka nalej wody i dodaj pół szklanki octu. Wypierz w niej wszystkie swoje staniki i wysusz na słońcu.

Na podrażnioną skórę można zastosować ocet jabłkowy. Najpierw podrażnioną skórę należy oczyścić. Przemyj skórę łagodnym mydłem i wytrzyj do sucha. Jedną łyżkę octu jabłkowego rozcieńcz w szklance wody i nałóż na skórę. Stosuj ocet 2-3 razy dziennie. Jeśli powoduje on dyskomfort, przestań go stosować.

Olejek herbaciany

Olejek herbaciany ma działanie przeciwgrzybicze. Zapobiega rozwojowi infekcji grzybiczej.

Rozcieńcz 6 kropli olejku herbacianego w 4 łyżkach oliwy. Zamocz wacik kosmetyczny w miksturze i nałóż na wysypkę. Wmasuj oliwę w skórę delikatnie, tak by się wchłoną. Kurację wykonuj po kąpieli, nim położysz się do łóżka. Zazwyczaj pozytywne efekty zauważysz po paru dniach.

Czosnek

Wysypce z łatwością można zaradzić stosując czosnek.

Namocz przez noc parę ząbków czosnku w połowie szklanki oliwy. Następnego dnia nałóż olej na skórę i pozostaw na parę godzin. Stosuj olejek 3-4 razy dziennie.

Skrobia ziemniaczana

Skrobia jest bardzo efektywna w łagodzeniu swędzącej wysypki pod piersiami. Utrzymuje skórę suchą. Zastosuj skrobię ziemniaczaną niczym talk.

Oczyść i wytrzyj do sucha zainfekowaną skórę. Na całkowicie suchą skórę rozsyp skrobię. Rozetrzyj delikatnie na skórze. Rób tak przynajmniej 2 razy dziennie, aż pozbędziesz się problemu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama