Reklama

3 domowe sposoby na odciski

Jeśli dużo chodzisz i sprawia ci to przyjemność, z pewnością miałaś do czynienia z odciskami. Chociaż odciski są irytujące i niewygodne, w rzeczywistości tworzą się by chronić skórę przed poważniejszym uszkodzeniem. Niestety jest to czasem dość bolesna próba ochrony, więc większość z nas usuwa je. Oto kilka sposobów jak usunąć odciski twarde i miękkie.

Reklama

Moczenie i usuwanie

Ta metoda jest bardzo pracochłonna, ale ma zaletę, że szybko działa i nie wymaga specjalnych składników. Aby usunąć odciski, należy zamoczyć nogi w misce wypełnionej ciepłą słoną wodą. Gdy skóra będzie miękka, a dzięki temu łatwiejsza do usunięcia za pomocą pumeksu zetrzyj jak najwięcej skóry. Działaj łagodnie. Jeśli nie uda zetrzeć się całego odcisku, zabieg można powtórzyć w ciągu kilku następnych dni. Nawilżaj nogi, zwłaszcza skórę otaczającą odciski. Zabieg najlepiej jest wykonać wieczorem, przed snem, aby dać czas stopom na odpoczynek.

Żel aloesowy i ziemniaki

Metoda ta jest idealna dla osób o wrażliwej skórze. Bierzemy surowego ziemniaka i ścieramy go na tarce lub w robocie kuchennym. Do ziemniaczanej papki dodaj odrobinę żelu z aloesu. Stosuj mieszaninę w obszarze odcisku, trzy razy dziennie przez kilka dni w celu jego usunięcia.

Kurkuma i olej gorczycowy

Metoda wykorzystuje właściwości przeciwzapalne kurkumy. Podgrzej odrobinę oleju musztardowego, nie doprowadź do jego zagotowania się. Następnie dodaj kurkumę tyle, aby pasta była gęsta. Posmaruj miejsce odcisku pastą i owiń bandażem. Wykonuj okład każdego wieczoru, przez kilka dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama