10 przydatnych rzeczy, które możesz zrobić z torebką herbaty

Podjęłaś decyzję, że będziesz pić więcej herbaty dla zdrowia. To bardzo dobrze. Jednak minusem będą setki zużytych torebek po herbacie w koszu, które tak naprawdę można jeszcze wykorzystać. Poważnie, to nie jest żart. Nie wierzysz? Przeczytaj… Oto 10 pomysłów na to, co można zrobić z torebkami po herbacie, na które nigdy byś nie wpadła.

Zmiękczy mięso

Chcesz zgrillować stek, który będzie miękki i soczysty? Użyj torebki po herbacie –  zamarynuj wybrany kawałek mięsa w czarnej herbacie (4 torebki herbaty na szklankę gorącej wody), a następnie przyrządź według własnych preferencji. Nawet najtwardsze mięso będzie rozpływać się w ustach.

Pamiętaj, by dodać inne przyprawy do mieszanki, jak bulion, cebulę, warzywa, czosnek. Kolejnym plusem użycia herbaty do marynaty jest to, że mięso nabierze niesamowitego, wiejskiego smaku.

Zapobiegnie rdzy

 

Chcesz poznać szybki sposób, by zapobiec rdzy na żeliwnym sprzęcie? Użyj torebki po herbacie –  przetrzyj wilgotną torebką naczynie tak, by całość była pokryta herbatą. Składniki herbaty stworzą niewidzialną powłokę na żeliwnym sprzęcie, co zapobiegnie utlenianiu się i rdzewieniu.

Szybsze leczenie ran i siniaków

 

Po agresywnym treningu footballu czy innym sporcie wrócisz do domu z posiniaczonymi kolanami i kostkami. Przyspieszysz leczenie, jeśli przyłożysz do obolałych miejsc wilgotne torebki z herbatą i przytrzymasz kilka minut przy skórze. Garbniki zawarte w herbacie pomogą powstrzymać krwawienie i przyspieszą gojenie.

Czyszczenie domu

Herbata może być użyta do czyszczenia domu. Zagotuj kilka torebek herbaty (te zużyte też się nadadzą) w szklance wody. Zamocz ścierkę w herbacie, wyciśnij i wytrzyj nią okna, drzwi, meble, a nawet lustra, by pozbyć się brudu.

Naturalny nawóz dla roślin

Wszystkie resztki i skórki owoców i warzyw używasz jako nawóz, ale nie zapomnij o torebkach po herbacie! Mówi się, że zużyte torebki po herbacie przyciągają bakterie zakwaszające glebę, które zapobiegają wcześniejszemu rozkładowi i użyźniają glebę.

Torebki na powieki

 

Stres i zmęczenie są nieodłączną częścią naszego życia. W takim przypadku pomocne okażą się torebki po herbacie. Garbniki zawarte w herbacie zmniejszają opuchliznę oczu i redukują zmęczenie, a także koją i odżywiają skórę.

Leczenie poparzeń słonecznych

 

Doskwiera ci nieprzyjemne poparzenie? Nie martw się –  torebka herbaty zdziała cuda. Wrzuć do wanny kilka torebek po herbacie, a następnie zamocz całe ciało na tak długo, jak chcesz. Woda ukoi skórę, bo herbata to naturalny sposób na oparzenia.

Tamowanie krwawienia

Przez przypadek nacięłaś sobie w kuchni palec nożem? Zamiast sięgać po bandaż, który może szybko zacząć przeciekać, wykorzystaj zużytą torebkę po herbacie. Trzymaj ją przy ranie tak długo, aż krwawienie ustanie. Garbniki zawarte w herbacie przyspieszają gojenie się ran.

Łagodzenie bólu po zastrzykach

 

Zużyte torebki po herbacie są też świetnym sposobem na ból. Jeśli twoje dziecko nadal narzeka na bolącą ranę po zastrzyku, zmocz torebkę herbaty i przyciśnij do rany. Garbniki zawarte w herbacie ukoją ból i zmniejszą opuchliznę, a także przyspieszą leczenie.

Naturalny sposób na płukanie jamy ustnej

Płukanie jamy ustnej? Herbatą? Okazuje się, że tak. Mięta będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Zawiera składniki antyseptyczne i mentol, który złagodzi ból i zakażenie, jeśli akurat ci doskwiera. Poza tym, taka płukanka pomoże na ból zębów i dziąseł. Nie potrzebne ci będą środki przeciwbólowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama