Reklama

9 rzeczy, po których każdy związek powinien się zakończyć

Czasami zwyczajnie czujesz, że twój związek to nie to. Ciągle bardzo może ci zależeć na partnerze, dlatego decyzja o rozstaniu będzie ciężka. Jeśli większość z opisanych poniżej rzeczy dotyczy twojego związku, prawdopodobnie powinnaś rozważyć, czy nie czas go zakończyć.

Reklama

Nie czekasz z niecierpliwością, aby opowiedzieć swojemu partnerowi zabawne historie, które przydarzyły ci się w ciągu dnia

Wiadomo, że nie należy zanudzać partnera opisami każdej najmniejszej rzeczy, która przytrafiła ci się w pracy czy szkole. Ale czym innym jest nie czuć żadnej potrzeby dzielenia się zabawnymi, interesującymi lub ekscytującymi historiami. Jeszcze gorzej, jeśli zauważysz, że dzielisz się tymi opowieściami z kimś innym, jak na przykład tym zabawnym nowym współpracownikiem.

Masz inne podejście do istotnych kwestii, takich jak pieniądze, wykształcenie, małżeństwo czy religia

Ten problem nie znika z czasem, a raczej jeszcze się pogarsza. Czy naprawdę za kilkanaście lat chcesz być nieszczęśliwa, żałując, że nie zwróciłaś uwagi jak twoja druga połówka mówiła, że nigdy nie chce mieć dzieci ani wchodzić w związek małżeński? Niedopasowanie w kwestiach najistotniejszych to zdecydowane czerwone światło.

Chętniej spędzasz czas z przyjaciółmi niż ze swoim partnerem

Świetnie mieć wokół siebie prawdziwych przyjaciół, na których możesz liczyć i z którymi możesz spędzać wolny czas. Nie jest jednak dobrze, jeśli czas spędzany z partnerem sprawia ci nieporównywalnie mniej radości od przebywania z przyjaciółmi. Jeśli o wiele bardziej wolisz przebywać z przyjaciółmi, powinnaś zapytać sama siebie, dlaczego tak jest

Nie przytulacie się i nie całujecie zbyt często. Seks też nie jest już tak ekscytujący jak kiedyś

Pociąg fizyczny to nie wszystko, ale to jeden z najistotniejszych aspektów w związku. Często stanowi on rodzaj barometru, wskazującego jak między wami jest. Jeśli odczuwasz fizyczny i seksualny dystans, najprawdopodobniej również w innych aspektach związku da się go odczuć.

Twoja rodzina nigdy tak naprawdę nie lubiła twojego partnera, i tak zostało do dzisiaj

Jeśli twoja relacja z rodziną jest oparta na bliskości i szacunku, musisz się zastanowić, dlaczego tak bardzo upierają się, że twój partner nie jest ciebie wart. Możliwe, że dystans oraz obiektywne spojrzenie pozwala im zauważyć coś, czego ty sama nie jesteś w stanie zobaczyć.

Nigdy nie polubiłaś przyjaciół twojego partnera. I vice versa

Jeśli w ciągu tylu miesięcy lub lat nie znalazłaś wśród przyjaciół swojego partnera żadnej bratniej duszy, to niestety zły znak. W końcu twój partner lubi tych ludzi i musi w jakiś sposób być do nich podobny. Jeśli żadnego z nich nie jesteś w stanie znieść, co mówi to o twoich uczuciach względem partnera? A co musi oznaczać fakt, że twoja druga połówka nie lubi twoich przyjaciół? Dla ciebie oni są wspaniali i bardzo podobni do ciebie. Może po prostu do siebie nie pasujecie.

Nudzisz się, kiedy twój partner mówi

Nie chodzi tu o jakiś konkretny temat, jak jego praca w finansach czy motoryzacja. Mówimy o sytuacji, kiedy czujesz jak opadają ci powieki, bo jesteś szczerze niezainteresowana rozmową. Zawsze.

Nie dbasz już o to, jak wyglądasz

Znowu, fizyczny aspekt związku to nie wszystko, ale jeśli już wcale nie zależy ci, aby wyglądać atrakcyjnie w oczach partnera, to znak, że nie jesteś już tak zaangażowana w związek jak kiedyś.

Nie wyobrażasz sobie, że jesteś ze swoim partnerem razem za rok o tej porze, albo jesteś sobie w stanie to wyobrazić i myśl ta sprawia, że czujesz się uwięziona i nieszczęśliwa

Jeśli nie spoglądasz we wspólną przyszłość z radością, nie ma sensu abyś dzieliła z taką osobą teraźniejszość. Sytuacja nie uzdrowi się magicznie wraz z upływem czasu.

Jeśli większość z wymienionych powyżej sytuacji brzmi znajomo w kontekście twojego związku, może nadszedł już czas, aby się z niego wycofać. Powodzenia i bądź ze sobą szczera.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama