Reklama

9 rzeczy, o których najprawdopodobniej myśli twój mąż

Największym wyzwaniem w małżeństwie często bywa problem pogodzenia typowego toku myślenia mężczyzny i kobiety. Bóg w swojej mądrości i poczuciu humoru, dał nam różne podejście do wielu spraw, a gdy uda nam się zrozumieć dzielące nas różnice, zrozumiemy także siebie nawzajem co pomoże w budowaniu trwałego związku. By pomóc paniom w zrozumieniu zawiłości umysłu waszego mężczyzny, wypisałem poniżej główne rzeczy które zaprzątają nasze myśli. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże wam zrozumieć waszego faceta, a może i ukaże ciekawe tematy do rozmowy. Istnieją spore szanse, że twój mężczyzna często myśli o:

Jak sprawić byś była szczęśliwa

Być może cię to zaskoczy, ale większości mężczyzn nic nie sprawi większej satysfakcji niż widok szczęścia na twarzy ich kobiety. Na pierwszym planie zawsze znajduje się twoja radość i zadowolenie (czasami nasza duma, czy samolubność trochę w tym przeszkadza, ale zawsze o tym myślimy). Gdy jesteście nieszczęśliwe, lub gdy my myślimy że tak jest, spróbujemy dotrzeć do sedna sprawy i poprawić wam humor.

Seks

Ten podpunkt zapewne nikogo nie zaskoczył, ponieważ myślimy o seksie częściej niż wam się wydaje. Ta myśl jest tak dominująca, że często oceniamy nasze małżeństwo na podstawie naszego życia seksualnego.

Jak osiągnąć jeszcze więcej

Większość mężczyzn napędzają sukcesy. Nawet jeśli twój mąż osiągnął „sukces” w życiu, możliwe że są pewne sfery życiowe w których on uważa że mogłoby być lepiej. Jest tak, ponieważ ciągnie nas do kolejnych osiągnięć i chcemy coraz więcej.

Porozmawiaj ze swoim mężczyzną i przypominaj mu, że najlepszym wyznacznikiem sukcesu w życiu nie są trofea i pieniądze, a udany związek. Często zdarza nam się o tym zapominać i możemy się zatracić.

Szukanie spokoju

Gdy jesteśmy zmęczeni życiem, będziemy szukać ciszy i samotności, by podładować baterie. Z drugiej strony, kobiety robią to rozmawiając. Warto przypomnieć, że nie tyczy się to wszystkich mężczyzn (aczkolwiek zauważyłem tę zależność u wielu par).

Jedzenie

Ten podpunkt może wydawać się przyziemny i płytki, ale potrafimy myśleć o jedzeniu non-stop. Gdybyśmy uwolnili nasz mózg od ciągłych myśli o seksie i jedzeniu, prawdopodobnie bylibyśmy w stanie zapamiętać całą encyklopedię! Właściwie, odkąd piszę ten artykuł, myślę o tym co będę niedługo jadł.

Pieniądze

Większość mężczyzn ma zaprogramowaną świadomość bycia głównym filarem swojej rodziny, więc często będziemy myśleć jak zarobić jeszcze więcej. Czasami ta zdrowa potrzeba może nas pochłonąć i naszym głównym motywatorem stanie się odnoszenie kolejnych sukcesów zamiast pomocy rodzinie, o czym pisałem w punkcie 3.

Sport* (ale niekoniecznie z tych powodów o których myślisz)

Uwielbiamy patrzeć na dzisiejszych „gladiatorów” walczących na polu bitwy, a czasami nawet będziemy razem z nimi przeżywać sukcesy i porażki (ponieważ w każdym mężczyźnie drzemie gladiator), ale nie jest to jedyny powód dla którego lubimy sport. Jest tak również dlatego, ponieważ na boisku czy korcie wszystko ma sens. Stałe linie, zasady które znają wszyscy, a także zawsze widoczny wynik, sprawiają że chcielibyśmy żeby wszystkie aspekty życia były tak proste i oczywiste. Zawsze pragniemy sukcesu w życiu, ale nie zawsze wiemy czy „wygrywamy”.

*Nawet jeśli mężczyzna nie interesuje się sportem, zainteresuje się jakimś hobby, w którym będzie mógł „sprawdzać wyniki”, np gry komputerowe, łowienie ryb, poker itd. Większość mężczyzn ma potrzebę sprawdzenia się, co jest możliwe w większości męskich hobby.

Trauma

Każdy facet miał w swoim życiu kilka sytuacji których żałuje, które co jakiś czas pojawiają się nam przed oczami. Będą nas nawiedzać dopóki (i jeśli) nie nauczymy się zaakceptować tego co się stało. W przeciwnym razie, będziemy odgradzać się i cierpieć w duchu.

Dziedzictwo

Każdy mężczyzna chce, by jego życie miało jakieś znaczenie. Chcemy by zostało po nas coś, za co będą nas pamiętać po śmierci, mimo, że czasami nie wiemy nawet gdzie zacząć. Czasami zapominamy o tym, że najlepszym sposobem na zostawienie po sobie miłych wspomnień, jest po prostu bycie dobrym mężem i ojcem (nawet jeśli nikt nie wystawi nam za to pomnika).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama