Reklama

7 oznak, że jesteś w jednostronnym związku

Jeśli twój związek jest dla ciebie źródłem bardziej niepokoju niż przyjemności, być może nadszedł czas, aby uświadomić sobie, że związek ten nosi znamiona jednostronności. Jeśli poniższe oznaki wydadzą ci się znajome, zapewne nadszedł już czas, aby zamiast starać się żeby wszystko się ułożyło, powinnaś poszukać kogoś, kto odwzajemni twoją miłość.

SMS? Telefon? Facebook? Twitter?

Poważnie zastanawiasz się, czy wysłać mu SMS, czy może lepiej do niego zadzwonić? To powinno być dla ciebie pierwszym sygnałem, że za bardzo się starasz, aby wam się udało. Kiedy jesteś w zdrowym związku, czujesz się swobodnie dzwoniąc do swojego partnera, a nie zamartwiasz się, że wydasz mu się denerwująca czy uciążliwa. Drobne wiadomości od ukochanego, powinny być czymś, co rozjaśnia ci dzień, a nie wzbudza lęk.

Chodzenie na paluszkach

Jeśli specjalnie unikasz pewnych tematów, bo nie chcesz, aby twój partner się zdenerwował – powinna ci się zapalić czerwona lampka. Nie chodzi oczywiście o to, aby specjalnie kogoś zdenerwować i w ten sposób zapoczątkować konflikt. Powinnaś jednak móc swobodnie wyrażać swoje opinie i być traktowana z szacunkiem. Zdrowy związek nie może mieć miejsca, jeśli ciągle musisz unikać pewnych tematów. Nie trać życia na dbanie o niezmącony dobry humor twojego chłopaka.

Organizowanie wszystkiego

Fakt, że to ty zawsze wszystko planujesz powinien ostudzić nieco twój zapał. Związek, w którym panuje równowaga to taki, w którym obydwie strony dają i biorą po równo. Kiedy ty coś zorganizujesz, on powinien ci się przy kolejnej okazji zrewanżować. Oczywiście, życie i praca nie zawsze na to pozwalają, ale jeśli to zawsze od ciebie wychodzi propozycja ponownego spotkania, najwyższy czas, aby dać sobie z tym wreszcie spokój.

Ukrywanie swojego prawdziwego “ja”

Ukrywanie swojej prawdziwej twarzy jest na dłuższą metę niemożliwe w związku. Jeśli nie możesz być sobą, przy osobie, z którą się spotykasz, taka relacja nie ma sensu. Udawanie kogoś, kim nie jesteś oznacza, że starasz się za bardzo, żeby wam się udało.

Upominanie się o swoje

Spotykanie się ze wspólnymi przyjaciółmi czy członkami waszych rodzin to normalna część bycia w związku. Konieczność przekonywania partnera, żeby przedstawił cię swoim kolegom z pracy, współlokatorom, rodzinie czy znajomym powinno obudzić twoją czujność. Czasem w związku pozostają ludzie, którzy uznają różne tempo rozwoju takiej relacji, ale jeśli nie miałaś jeszcze okazji poznać nikogo z jego znajomych, a ty najchętniej przedstawiłabyś mu już całą swoją rodzinę, powinno cię to trochę zaniepokoić. Najwyraźniej tobie zależy na was bardziej niż jemu.

Zawsze tylko przeszłość lub teraźniejszość

Czy kiedykolwiek zdarza się, że rozmawiacie o wspólnej przyszłości? Jeśli tak, czy to zawsze ty podejmujesz ten temat? Jeśli tylko ty chcesz rozważać problem pt. “Dokąd to wszystko zmierza”, to wyraźny sygnał, że on prawdopodobnie nie uwzględnia cię w swoim przyszłym życiu.

Wymówki

Zauważyłaś w swoim związku kilka z opisanych powyżej znaków, ale opanowałaś usprawiedliwianie takich zachowań do perfekcji. Jeśli to prawda, czas z tym skończyć. Bądź ze sobą szczera. Zasługujesz by być w związku, w którym nie będziesz musiała robić wymówek usprawiedliwiając kogoś, kto nie jest zaangażowany tak bardzo jak ty. Nie trać czasu utrzymując związek na siłę. W miłości zdarzają się wzloty i upadki, ale nie oznacza to, że jedynie twój wysiłek wystarczy, aby wszystko dobrze się ułożyło.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama