Reklama

Co zrobić z papieru?

Jeśli masz bogatą wyobraźnię, nie brakuje ci kreatywności, a w dodatku jesteś cierpliwy, to z papieru możesz wyczarować niemal wszystko. Wystarczy, że puścisz wodze fantazji, pozwolisz działać swoim palcom i, rzecz jasna, wygenerujesz na potrzeby artystycznego hobby, odpowiednią ilość czasu. Z pasji będziesz czerpać same korzyści. Twórczo się zrealizujesz i fantastycznie zrelaksujesz.

Origami

Papierowa sztuka sięga swoimi początkami VI lub VII wieku. Właśnie wtedy w dalekich Chinach zaczęto składać papier, łamać go i tworzyć z niego przepiękne przedmioty. Ale to nie Chiny uznaje się za ojczyznę origami. Wirtuozerię osiągnęli bowiem Japończycy i to ich uznaje się za architektów tej niebanalnej dziedziny.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia

Sztuka składania papieru nie jest łatwa, ale warto poświęcać na nią czas, aby później móc zaskoczyć bliskich i cieszyć oko niebanalnymi przedmiotami. Na pewno nie raz widziałeś efektowne łabędzie, które służą jako ozdoba lub jako stojak na ołówki i długopisy. Umiejętnie poskładany i poskręcany na ich skrzydłach papier, wygląda jak prawdziwe piórka.

Papierowymi samochodami, samolotami czy czołgami, z chęcią bawiłby się niejeden chłopiec, a laleczki przedstawiające całe rodziny zaciekawią każdą dziewczynkę.

Skąd czerpać pomysły?

Technikę łamania papieru poznasz z książek i z internetu. W sieci znajdziesz też, oprócz wielu ciekawych opisów, także filmiki instruktażowe, które podpowiedzą ci, jak składać papier, aby powstały z niego interesujące przedmioty.

Jeśli jednak chcesz zacząć swoją przygodę z origami, postaw przede wszystkim na swoją wyobraźnię. Daj się ponieść fantazji i wymyślaj, a potem twórz. Oczywiście niejedna kartka papieru wyląduje w koszu, ale w końcu, jeśli wykażesz się zacięciem i cierpliwością, z pewnością uzyskasz efekt, o który ci chodzi.

Dlaczego warto wykonywać rzeczy z papieru?

Origami rozwija motorykę rąk, uczy kreatywności i rozwija wyobraźnię. Godziny spędzone nad papierem uspokajają i twórczo cię rozwijają. Naprawdę warto spróbować.

Papierowe kwiaty

Filmiki pokazujące, jak zrobić tulipany, róże czy zwykłe kwiaty ogrodowe, bez problemu znajdziesz w internecie. Są krótkie i bardzo ciekawe, a po ich obejrzeniu śmiało możesz zabrać się do pracy. Jeśli z papieru wykonasz same główki kwiatów, zakup zielony, cieniutki drucik, połącz go z papierowym kwiatem, wykonaj kolejne, a następnie wsadź do wazonu. Bukiet papierowych kwiatów gotowy.

Zwierzątka wykonane z papieru

Inną rzeczą, którą często wykonuje się techniką origami, są zwierzątka. Jeśli jesteś rodzicem, zapewne wiesz o tym doskonale, bo już nie raz nie dwa składałeś swojej pociesze różne liski, żabki czy ptaszki. A jeśli nie ty sam, to z pewnością przedszkolak przynosił do domu papierowe zwierzątka. Tradycyjnie można wykonać je z białego papieru. Jeśli jednak użyjemy w tym celu kolorowych kartek, uzyskamy o wiele ciekawszy efekt.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama