Reklama

Co mówi o Tobie kolor ubrania?

Fioletowy kolor może odpychać od ciebie ludzi, a niebieski załatwić ci pracę. Brzmi niewiarygodnie? Nawet profesjonalni badacze zajmują się wpływem koloru naszego stroju na sposób odbierania nas przez innych ludzi. Być może sam kolor nie ma takiej mocy, byśmy dzięki niemu mogli uzyskać to, czego chcemy... ale dlaczego nie pomóc szczęściu?

Niebieski mówi: „Zatrudnij mnie!”

Uważa się, że granatowy to najlepszy kolor, jaki możemy wybrać, jeżeli idziemy na rozmowę w sprawie pracy. Według badania przeprowadzonego na 2099 managerach zatrudniających nowych pracowników, osoby starające się o pracę, które były ubrane na niebiesko, uważane były za ludzi lubiących pracować w grupie. Kolor ten symbolizuje odprężenie, lojalność, pewność siebie i samokontrolę.

Czerwony jest obietnicą romansu

Lata badań sugerują, że purpura nie powinna być zarezerwowana jedynie na walentynki. W jednym z testów uczestnikom płci męskiej pokazano fotografie kobiet ubranych w ubrania różnego koloru. Zostali też zapytani, ile pieniędzy wydaliby na randkę z daną kobietą. Okazało się, że najwięcej wydaliby pieniędzy na kobiety w czerwieni.

Zielony wpływa korzystnie na naszą kreatywność

Zielony sprowadza nasze zmysły do podstawowego poziomu. Mówi nam, że jesteśmy bezpieczni w bujnym, bogatym w wodę środowisku, temperaturach powyżej zera i z wystarczającą ilością pożywienia, by przeżyć. Naturalne odcienie zieleni są uspokajające i dające poczucie bezpieczeństwa.

Fioletowy może polaryzować

Ponieważ fioletowe odcienie rzadko możemy spotkać w naturze, mogą się one niektórym wydawać sztuczne. W historii fioletowy związany był z władzą i panowaniem. Jego elitarny status miał swoje źródło w tym, iż fioletowe farby były bardzo kosztowne. Nie wybieraj takiego koloru ubrań, jeżeli chcesz czuć się swobodnie w rozmowie, na przykład podczas rekrutacji czy na randce. Jeśli bardzo ci jednak zależy, wybierz odcień śliwkowy.

Czarny sugeruje władzę

Ubiór od stóp do głów w kolorze czarnym oznacza władzę. Kolor ten uznawany jest zarówno za wyszczuplający, jak i dodający optycznie wzrostu. Ubrana na randkę będziesz elegancka i szykowna, ubrana do sali konferencyjnej będzie oznaczać, że to ty jesteś szefem. Oczywiście czarny kojarzy się z żałobą i smutkiem, ale może oznaczać też agresję. Jedno z badań zespołu NHL wykazało, że drużyny ubrane na czarno dostawały więcej kar. Nie wiadomo jednak, czy to dlatego, że kolor czarny wywoływał w graczach więcej agresji, czy też sędziowie byli podświadomie nastawieni negatywnie do koloru czarnego.

Biały świadczy o dobrej organizacji

Aby utrzymać swój biały ubiór w czystości, trzeba naprawdę nad wszystkim panować. Jeśli jesteś pewna, że należysz do tego typu osób, wypróbuj taki zestaw na rozmowę w sprawie pracy, jeśli to praca twórcza, lub też na kolację z rodzicami. Nie ma lepszego sposobu na pokazanie, że mamy wszystko pod kontrolą.

Szary pozwala stopić się z tłumem

Chcesz przemknąć niezauważona? Załóż coś szarego. Eksperci twierdzą, że szary jest kolorem subtelnym i jednocześnie niezbyt konserwatywnym. Eleganckim i bezpretensjonalnym. Takim, w którym możesz śmiało udać się do biura.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama