Reklama

Jak zgłosić sprawę do telewizji?

Pragniesz poinformować miliony widzów o interesującym zdarzeniu, smutnej lub oburzającej sytuacji? Spotkała cię jakaś niesprawiedliwość lub byłeś świadkiem wydarzenia, o którym powinno dowiedzieć się więcej osób? Innymi słowy: chcesz zgłosić sprawę do telewizji, ale nie wiesz, jak to zrobić? Podpowiadamy!

Reklama


Gorący temat

Telewizje w swoich programach z jednej strony bazują na pracy dziennikarzy, z drugiej - liczą na podsyłane im przez widzów tematy. Często bowiem to właśnie oglądający znajdują się w centrum wydarzeń, jako pierwsi trafiają na intrygujące sytuacje, które mogą zainteresować innych widzów, doświadczają niesprawiedliwości lub krzywdy i mogą o tym przekonująco opowiedzieć. Jeśli byłeś świadkiem takiego właśnie wydarzenia, ale nie wiesz, jak zgłosić sprawę do telewizji - podpowiadamy, jak to zrobić.

Gdzie zgłosić sprawę?

Stacji, które czekają na interesujące tematy od swoich widzów jest całe mnóstwo i tylko od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Polsat News, TVN24, TVP Info oraz wszystkiej jej regionalne odnogi, "Wiadomości" w TVP 1, "Fakty" w TVN czy "Wydarzenia" w Polsacie - jest w czym wybierać. Każda stacja z pewnością nie pogardzi ciekawymi tematami, a co więcej - doceni fakt, jeśli dany temat dostanie na wyłączność. Nic bowiem bardziej nie cieszy stacji niż materiał, który później będą cytowały inne media. Wybrać można również jeden z magazynów interwencyjnych, jak na przykład "Ekspres reporterów", "Sprawy dla reportera", "Uwaga!" czy "Interwencja". Jeśli nie wiesz, gdzie powinieneś się zgłosić - bez obaw. O ile temat będzie wartościowy, z pewnością zostaniesz pokierowany w odpowiednie miejsce.

Jak się skontaktować?

Sposobów na kontakt jest całe mnóstwo i tylko od ciebie zależy, który z nich wybierzesz. Skorzystać można z tradycyjnych form, czyli wysłać list lub zadzwonić i z pewnością zgłaszana przez ciebie sprawa dotrze do adresata. Telewizje od lat stawiają jednak na nowoczesne technologie, tym bardziej, jeśli liczy się czas. Tutaj do wyboru mamy SMS-y, e-maile, formularze na internetowych stronach, prywatne wiadomości na portalach społecznościowych. Nowsze rozwiązania mają tę przewagę nad klasycznymi, że można za ich pomocą przesłać zdjęcie czy film, a tym samym - w jeszcze większym stopniu zaintrygować telewizję i zwiększyć swoje szanse na zainteresowanie danym materiałem. 

O czym warto pamiętać?

Podczas zgłaszania tematów spraw do telewizji warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, informacji raczej nie dostarcza się anonimowo, więc możesz zostać poproszony o dane lub przynajmniej o kontakt do siebie. Telewizja może bowiem chcieć się z tobą skontaktować, czy to mailowo, czy telefonicznie, choćby w celu wyrażenia zgody na wykorzystanie wizerunku.

Warto też mieć na uwadze, że telewizja z podesłanym przez ciebie materiałem może zrobić praktycznie wszystko: wyemitować go na antenie lub w internecie bądź nie oraz dostosować do swoich potrzeb, czyli odpowiednio zredagować lub przyciąć. Dobrze też wiedzieć, że na wynagrodzenie w większości przypadków nie ma co liczyć.

Choć na pierwszy rzut oka zgłoszenie sprawy do telewizji może nie wydawać się proste, w rzeczywistości nie powinno nikomu przysporzyć większych trudności. Choć trzeba wykazać się pewną determinacją - jeśli sprawa jest dla nas ważna, warto spróbować.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama