Reklama

Jak zrobić domowy odstraszacz dla drapiących kotów?

Kochamy nasze koty... są naszymi pupilkami, ale nie mogą drapać naszych mebli. Próbowałam już wielu sposobów, aby je do tego zniechęcić. Na początku spryskiwałam różne powierzchnie olejkiem pomarańczowym... ale to im nie przeszkadzało. Potem próbowałam lawendowym... co to dla nich! W końcu wypróbowałam ten domowy odstraszacz kotów, który składa się z kombinacji kilku olejków eterycznych. Eureka, to działa! Koty nie drapią kanapy i nie oddają moczu na dywan. WYGRAŁAM!

Reklama

Będziesz potrzebować butelki ze spryskiwaczem, kilka kropli płynu do naczyń, cytrynowego olejku eterycznego, eukaliptusowego olejku eterycznego oraz wody.

Napełnij butelkę do wysokości 3/4 wodą, następnie dodaj kilka kropli bezbarwnego płynu do naczyń. Płyn powinien być bezbarwny, aby nie zabrudził tkanin... działa jak środek łączący wodę i olejki.

Teraz dodaj po 10 kropli eukaliptusowego i cytrynowego olejku eterycznego. Zakręć zakrętkę i mocno wstrząśnij.

Spryskaj powierzchnie, w których nie chcesz, by twój kot przebywał. Ja stosuję ten płyn w kątach i oparciach sofy. Używałam go przez tydzień i jest świetny. Koty nie są nim zaniepokojone, tylko po prostu unikają miejsc, które spryskałam. Jest on też zupełnie naturalny, więc nie trzeba się martwić, że zaszkodzimy naszym pieszczochom.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama