Reklama

Sprawdzone triki z wykorzystaniem lakieru do paznokci

Większość kobiet używa ich tylko do malowania paznokci, jednak nikt nie myśli o tym, że lakiery do paznokci mają wiele innych przydatnych zastosowań! Oprócz tego, że dzięki nim nasze dłonie wyglądają na zadbane, możemy bez problemu zmieniać nasz wygląd nawet każdego dnia! Oczywiście technologia idzie naprzód i oprócz standardowych lakierów do paznokci mamy już do dyspozycji hybrydy i żele, które są o wiele trwalsze niż klasyczne lakiery. W momencie, kiedy zwykłe przestają być używane, możemy śmiało wykorzystać je w inny sposób. Sprawdź kilka genialnych trików, które ułatwią życie:

Reklama

Działa wodoodpornie

Na pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się być w sytuacji, kiedy zapałki zamokły i w żaden sposób nie mogłaś ich użyć. Teraz jest na to sposób! Wystarczy, że zamalujesz bezbarwnym lakierem kolorową końcówkę zapałki i poczekasz, aż wyschnie. W momencie kiedy zapałka będzie potrzebna, wystarczy że paznokciem zeskrobiesz niewielką ilość lakieru i bez problemu możesz zapalać.

Poluzowana śrubka

Jeśli śruba jest dokręcona, a przykręcany przedmiot i tak się rusza, spróbuj zamalować śrubkę bezbarwnym lakierem do paznokci. Warstwa lakieru sprawi, że śruba przestanie się ruszać i wypadać.

Metalowe pierścionki

Każdy z nas ma choć jeden pierścionek wykonany z metalu, który kochamy nosić. Niestety, tani metal po pewnym czasie matowieje i się odbarwia. Nie tylko wygląda to źle, ale może również zostawiać zielone przebarwienia na skórze. Jeśli chcesz zapobiec przebarwieniom, wystarczy, że pomalujesz cienką warstwą lakieru metal, zwłaszcza powierzchnię, która bezpośrednio dotyka skóry.

Zastąpi skuwkę sznurowadła

Jeśli skuwka sznurowadła uległa zniszczeniu, a chcesz, aby sznurówki dalej pozostały te same, możesz w bardzo prosty sposób je zregenerować. Wystarczy, że zamoczysz postrzępioną końcówkę sznurowadła w bezbarwnym lakierze do paznokci. Kiedy lakier wyschnie, bez problemu nawleczesz swoje sznurowadła.

Uporządkuj swoje klucze

Jeśli masz problem z zapamiętaniem, który klucz pasuje do którego zamka, możesz śmiało pomalować je kolorowymi lakierami do paznokci. Wystarczy, że pomalujesz na różne kolory wierzchołek kluczyka i pozostawisz do wyschnięcia. Od teraz bez problemu znajdziesz właściwy klucz do właściwych drzwi.

Pomoże nawlec nitkę

Lakier do paznokci to genialny pomocnik przy tak trudnej czynności jak nawlekanie nitki. Jeśli masz problem, żeby trafić w gwint igły nitką, możesz śmiało posmarować końcówkę nitki lakierem i bez problemu nawlec.

Zamaluje niewielkie otarcia

Lakier do paznokci, podobnie jak większość emalii, ma za zadanie pokryć powierzchnie kolorem. Nieistotne, czy jest to paznokieć, czy na przykład uszkodzona szklana doniczka. Wystarczy, że odrapane miejsce pomalujesz odpowiednim kolorem i gotowe! Jeśli potrzeba możesz nałożyć dwie-trzy warstwy, aby efekt był jeszcze lepszy.

Powstrzyma lecące oczko w rajstopach

Oczko w rajstopach to zmora każdej kobiety. Może w ciągu sekundy zniszczyć efekt każdego stroju. Na szczęście wystarczy odrobina lakieru do paznokci nałożonego na miejsce, w którym „oczko” zaczyna lecieć i problem z głowy.

Ozdobi dowolną rzecz

Lakier do paznokci idealnie nadaje się w celu ozdabiania i dekoracji doniczek, kubków, miseczek, wazonów, etui do telefonów i prawie wszystkiego co tylko nadaje się do pomalowania. Jedyne co Cię ogranicza, to powierzchnia po której malujesz i własna wyobraźnia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama