Różnice między kremami BB, CC, DD, EE i PP

Kremy BB bardzo szybko stały się popularne wśród kobiet. Służą one do odbudowy zniszczonej przez przez zabiegi kosmetyczne skóry. W ostatnich latach pojawiły się także inne, podobne kremy takie jak CC, DD, PP oraz EE. Chcemy pokazać wam jakie są między nimi różnice i do jakiego rodzaju skóry pasują najbardziej.

Kremy BB

Skrót BB oznacza „beauty balm” (balsam piękna). Nawilża skórę twarzy i łagodzi podrażnienia, jednak nie sprawi, że znikną inne substancje nawilżające. Dopasowany do każdego rodzaju skóry.

Kremy CC

Skrót CC oznacza „color control” (kontrola kolorytu). Kremy te powstały, aby ożywić ziemistą lub zaczerwienioną skórę twarzy. Zawierają elementy, które sprawiają, że skóra staje się świeża i gładka w dotyku. Nie są odpowiednie dla osób z tłustą lub problematyczną cerą.

Kremy DD

Skrót DD oznacza „daily defense” (codzienną ochronę). Kremy te pomagają chronić skórę. Świetnie radzą sobie z chronieniem jej przed promieniami słonecznymi. Jednak nie zaleca używać się ich w dużych ilościach, ponieważ blokują one pory. Najlepiej nadają się do starszej skóry.

Kremy EE

Kremy EE („extra exfoliation” - ekstra szłuszczające) odnawiają skórę i usuwają martwy naskórek. Chronią także skórę przed słońcem i nawilżają ją. Niektóre z nich chronią także przed światłem ultrafioletowym oraz trądzikiem. Kremy EE nie powinny być używane zbyt często i nie są zalecane dla osób z cienką lub wrażliwą skórą.

Kremy PP

Kremy PP, czyli „perfect pink” (idealny róż) są bazą pod makijaż. Zawierają one cząstki silikonu, które wypełniają nierówności w skórze sprawiając, że staje się ona gładka. Kremy PP nadają się do każdego rodzaju skóry, jednak powinny być stosowane w połączeniu z innymi kosmetykami do twarzy. Po jego nałożeniu powinno się zaaplikować podkład.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama