Reklama

Pięć sposobów, aby twoje brwi były gęstsze i szybciej rosły

Naturalnie gęste brwi o idealnym kształcie mogą znacznie poprawić wygląd naszej twarzy. Mogą podkreślić lub złagodzić nasze rysy i dodać urody. Niestety, wiele kobiet z natury ma cienkie i rzadkie brwi lub też niektórym zdarza się, że zbyt mocno je wyregulują. Istnieją jednak naturalne sposoby na to, by wzmocnić i zagęścić brwi. Zamiast preparatów specjalnie do tego przeznaczonych, które często są pełne chemicznych substancji, można wykorzystać tańsze i łatwo dostępne produkty. Jak wykorzystać do tego olejek rycynowy, nasiona kozieradki czy oliwę z oliwek? Co jeszcze można użyć do zagęszczenia i pogrubienia brwi? Co zrobić, żeby szybciej rosły?

Reklama

Nasiona kozieradki

Dobrym sposobem na gęste brwi jest również zastosowanie nasion kozieradki. Zawierają białko, kwas nikotynowy i lecytyny, dzięki czemu pobudzają wzrost włosów. Należy zanurzyć łyżeczką nasion w wodzie na co najmniej 5 godzin. Następnie rozdrobnić je na gęstą papkę i dodać trochę oleju migdałowego lub kokosowego. Nanosimy pastę na brwi i pozostawiamy na całą noc. Rano zmywamy ciepłą wodą. Nasiona kozieradki należy stosować dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące.

Olejek rycynowy


Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na pogrubienie brwi i ich szybszy porost, jest olejek rycynowy. Znajdują się w nim kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze, białko i witaminy, dzięki czemu ten produkt może odżywić cebulki włosowe i pobudzić je do wzrostu. Olejek rycynowy delikatnie przyciemnia też włoski, więc staną się bardziej widoczne. Wystarczy codziennie przed snem nakładać olejek wacikiem na brwi. Można wmasować go delikatnie opuszkami palców (przez około dwie minuty). Rano zmywamy go ciepłą wodą. Regularne stosowanie olejku rycynowego szybko przyniesie zadowalające efekty.

Aloes

W aloesie znajdują się enzymy i substancje nawilżające, które odżywiają cebulki włosowe. Dlatego ta roślina będzie idealnym sposobem na szybszy porost brwi. Wystarczy nanieść na nie sok z aloesu i delikatnie wmasować. Po 30 minutach można go spłukać wodą.

Oliwa z oliwek

Na kondycję brwi świetnie wpłynie także oliwa z oliwek. Znajdują się w niej nienasycone kwasy tłuszczowe i witamina E, czyli substancje, które odżywiają skórę, włosy i paznokcie. Oliwa z oliwek przyspieszy porost brwi i delikatnie je przyciemni. Na brwi należy zaaplikować ciepłą oliwę i wmasowywać ją przez pięć minut. Można ją zostawić na noc, by lepiej przeniknęła do cebulek. Rano zmywamy ją wodą.

Żółtko

Równie skutecznym sposobem na przyspieszenie porostu brwi jest żółtko. Jest to bogate źródło białka, którego potrzebują brwi do wzrostu. Dlatego wystarczy ubić żółtko, aż nabierze kremowej konsystencji, a następnie nanieść wacikiem na brwi. Pozostawiamy na 20 minut, a po tym czasie zmywamy wodą. Metodę stosujemy dwa razy w tygodniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama