Reklama

Oryginalne zastosowania zmywacza do paznokci

Nie masz pomysłu, jak pozbyć się zaschniętego kleju lub plam z farby po remoncie? Mamy dla ciebie wiadomość! Nie musisz kupować drogich preparatów, by usunąć takie zabrudzenia. W ich wyczyszczeniu pomoże ci znany każdej kobiecie specyfik – zmywacz do paznokci. Przedstawiamy kilka oryginalnych zastosowań tego płynu.

Reklama

Usuwa farbę z mebli i z szyb

Jeśli po remoncie na szybach lub innych powierzchniach zostały resztki farby, wyczyścić pomoże je zmywacz do paznokci. Nie musisz jej skrobać i męczyć się z niebezpiecznymi rozpuszczalnikami. Wystarczy, że nałożysz na plamę nasączony zmywaczem wacik i delikatnie ją potrzesz. Po takim zabiegu z plamy nie powinno nic zostać. Oczywiście długość czyszczenia zależy od wielkości plamy zabrudzenia. Nie denerwuj się więc, gdy duża i kilkuwarstwowa plama nie chce zejść po kilku pierwszych przetarciach. Trochę cierpliwości, a na pewno doczekasz upragnionego efektu!

Rozpuszcza zaschnięty klej

Trudne do wyczyszczenia plamy po kleju zdarzają się głównie, gdy używamy kleju szybkoschnącego, ponieważ zanim się zorientujemy, zdąży już zaschnąć. Okazuje się, że zmywacz do paznokci usuwa i takie plamy. Potrzyj namoczonym w zmywaczu wacikiem plamę. Możesz mocniej przycisnąć wacik w trakcie czyszczenia, by plama zaszła szybciej. Efekt? Idealnie czysta powierzchnia.

Skutecznie czyści fugi w łazience

Ty też męczysz się z czyszczeniem fug w łazience? Zapomnij o tym! Zmywacz do paznokci doskonale poradzi sobie i z tym problemem. Podobnie jak w przypadku farby i kleju, należy namoczyć nim wacik lub szmatkę i poprzecierać fugi w brudnych miejscach. Efekt będzie zdumiewający!

Rozpuszcza przyklejane etykiety

Przyklejane etykiety, które spotkać można na różnego rodzaju produktach to zmora wielu z nas. Problem pojawia się wtedy, gdy klej, który był użyty do przymocowania naklejki zostaje na przedmiocie. Wygląda to nieestetycznie i denerwuje nas za każdym razem, gdy patrzymy na konkretną rzecz.

Zmywacz do paznokci doskonale poradzi sobie z pozostałościami po naklejkach! Jeśli tworzywo, z którego produkt został wykonany jest delikatne, użyj do czyszczenia wacika nasączonego zmywaczem. Jeśli natomiast nadaje się do tego, by namoczyć go specyfikiem bezpośrednio z butelki, polej naklejkę niewielką ilością zmywacza. Następnie spróbuj zetrzeć klej gąbką i płynem do naczyń. Zapewniamy, że pójdzie gładko i szybko!

Usuwa zaschnięte plamy z tłuszczu

Zmywacz do paznokci może sprawdzić się również w kuchni, ponieważ świetnie radzi sobie z różnego rodzaju tłustymi plamami. Jeśli twój piec, patelnia czy piekarnik pokryte są warstwą tłuszczu, spróbuj wyczyścić je gąbką z płynem do naczyń i dodatkiem zmywacza do paznokci. Przekonasz się, że ten sposób jest naprawdę skuteczny i zasługuje na to, by wdrożyć go do regularnego sprzątania!

Okazuje się, że zmywacz do paznokci warto mieć w domu nie tylko po to, by zmyć nim manicure i pedicure. Gdy użyjesz go choćby w jednej z wyżej wymienionych sytuacji, przekonasz się, że jest to doskonały specyfik czyszczący!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama