Reklama

Naturalne alternatywy dla kremu pod oczy

Na rynku istnieje cała gama kremów pod oczy, jednak nie wszystkie są skuteczne. W większości przypadków są one stratą pieniędzy i na dodatek bardzo często zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mogą wywoływać reakcje alergiczne i inne skutki uboczne. Jednak istnieją naturalne alternatywy dla kremu pod oczy, które są skuteczne i nie powodują efektów ubocznych. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa, dlatego powinnaś używać kremów, które zawierają naturalne i bezpieczne składniki.

Ziemniaki

Worki pod oczami spowodowane są zatrzymaniem wody, która powoduje opuchliznę w dolnej części oczu. Aby pozbyć się tego problemu, pokrój cienko ziemniaka i przyłóż jego kawałki pod oczami. Jednak zanim to zrobisz, przemyj oczy wodą. Pozostaw ziemniaka pod oczami na 10 minut, a następnie przemyj to miejsce ciepłą wodą. Ziemniaki mają właściwości rozjaśniające, dlatego też mogą być pomocne w usuwaniu cieni pod oczami.

Ogórek

Ogórek jest bardzo często składnikiem wielu kremów pod oczy, jednak zamiast marnować pieniądze na drogie produkty, możesz użyć zwykłego ogórka. Działają one najlepiej, jeśli są schłodzone, dlatego przed ich użyciem wsadź je do lodówki. Następnie pokrój ogórka w cienkie plasterki i połóż je pod oczami. Pozostaw je na 10-15 minut.

Lód

Lód zmniejsza pory i pomaga usuwać zmarszczki i opuchliznę pod oczami. Niektórzy twierdzą, że jest to mit, jednak nie zaszkodzi spróbować. Skóra wokół oczu musi być nawilżona, a kiedy tak nie jest, to efektem stają się opuchnięte oczy. Możesz położyć na nie worki z lodem i pozostawić je na 10-15 minut. Zmniejszenie opuchlizny będzie natychmiastowe.

Domowy krem pod oczy

Potrzebujesz:

2 łyżki startego wosku,

1 ¼ szklanki oleju kokosowego,

garnek z cienkim dnem,

gumową szpatułkę,

słoik.

Podgrzej olej kokosowy na średnim ogniu. Kiedy będzie gorący, zmniejsz ogień na mały i nie doprowadź, aby olej się zagotował. Następnie dodaj do oleju starty wosk i poczekaj, aż się rozpuści. Zdejmij garnek z ognia i wymieszaj olej z woskiem. Mieszanka ma mieć konsystencje gęstego kremu. Teraz gumową szpatułką przełóż krem do słoika i przechowuj go w chłodnym i suchym miejscu. Kiedy krem będzie zimny, możesz nałożyć go tak, jak zwykły krem pod oczy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama