Reklama

Lodówka i kosmetyki

Jeśli twoja kosmetyczka pęka w szwach możesz część rzeczy przenieść do lodówki. W chłodnych temperaturach najlepiej przechowywać szminki, cienie i kremy.

Reklama

Przechowuj szminki w zamrażarce

Jeżeli chcesz zachować świeżość szminki na dłużej, to przechowuj ją w niskich temperaturach. Idealnym miejscem będzie właśnie zamrażarka. Dzięki stałej, niskiej temperaturze, będzie znacznie dłużej zdatna do użytku, zachowa nasycenie koloru przez długi czas (a to ważne jest szczególnie przy intensywnych kolorach, których nie używasz codziennie) i zabezpieczysz ją przed uszkodzeniami. Dlatego nie wahaj się i wrzuć wszystkie nieużywane pomadki do zamrażalnika.

Zatemperuj kredki w łatwy sposób

Jeżeli chcesz uzyskać mocną, ostrą końcówkę w dowolnej kredce, to przed temperowaniem koniecznie umieść ją w zamrażalniku na 10 do 15 minut. W ten sposób rdzeń będzie twardszy, z łatwością da się zatemperować, a co równie ważne nie będzie się łamał podczas temperowania. Dzięki temu trikowi w kilka chwil twoja kredka będzie jak nowa.

Przechowuj naturalne produkty kosmetyczne

Drogeryjne kosmetyki wypełnione są konserwantami przedłużającymi ich trwałość. Jeżeli chcesz jednak skorzystać z dobrodziejstw natury i korzystasz z naturalnych kosmetyków, to musisz liczyć się z tym, że ich przechowywanie nie jest tak proste jak w przypadku drogeryjnych kosmetyków. Aby jak najdłużej cieszyć się ich właściwościami, przechowuj je w niskiej temperaturze. Lodówka i zamrażarka będą więc idealnym miejscem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama