Reklama

Kosmetyki, których używała Kleopatra

Kleopatra była bardzo atrakcyjną i piękną kobietą, jednak lubiła dbać o siebie, używając różnego rodzaju maseczek, zabiegów i kąpieli. Wielu wysoko postawionych mężczyzn tamtych czasów szalało na punkcie jej piękna, uroku i niesamowitej inteligencji. Niektóre źródła mówią, że Kleopatra napisała książkę, w której zawarła przepisy na naturalne maseczki do twarzy oraz zabiegi na ciało, twarz i włosy, jednak książka ta zagubiła się, bądź została zniszczona. Tylko niewielka liczba sekretów urody Kleopatry dotrwała do naszych czasów. Poniżej znajdziesz niektóre z nich.

Reklama

Naturalne mydło

Kleopatra uwielbiała używać owsianki do oczyszczania swojej skóry. W dzisiejszych czasach wiele mydeł działa drażniąco na skórę, szczególnie u osób, u których jest ona wrażliwa. Owsianka nie tylko oczyszcza skórę, lecz także usuwa z niej zanieczyszczenia i delikatnie ją złuszcza. Ma ona również działanie nawilżające i odżywcze. Wystarczy, że zmieszasz owies z ciepłą wodą w misce, a następnie poczekasz, aż zmięknie. Teraz możesz wmasować mieszankę w twarz przez około 1 minutę (upewnij się, że jej temperatura jest odpowiednia). Wykonując masaż, unikaj okolic oczu. Następnie opłucz skórę ciepłą, a potem zimną wodą. Twoja skóra powinna być teraz miękka, oczyszczona i nawilżona.

Maska oczyszczająca i wybielająca skórę

W misce zmieszaj 1 łyżkę zwykłego, gęstego kremu, 1 łyżkę białej glinki, 1 łyżkę miodu oraz 1 łyżkę soku z cytryny. Nałóż ją na twarz i pozostaw na niej przez około 10 minut. Po tym czasie opłucz twarz letnią wodą. Upewnij się, że nie jesteś uczulona na żaden ze składników. Maska ta ma właściwości antyseptyczne i pomaga minimalnie rozjaśnić skórę. Maska ta również ją nawilży, odmłodzi i ściągnie.

Maska nawadniająca i nawilżająca

Maska ta w łatwy sposób nawilży suchą skórę. Zmieszaj 2 łyżki bezzapachowego gęstego kremu z 1 łyżką płynnego miodu, a następnie nałóż ją na twarz i pozostaw na niej przez około 10 minut (upewnij się, że nie jesteś uczulona na żaden ze składników). Po tym czasie możesz opłukać twarz letnią wodą. Maska ta nawilży twoją skórę i sprawi, że będzie ona wyglądać na odświeżoną i odżywioną.

Emulsja odmładzająca

Kleopatra sama wymyśliła przepis na tę emulsję. Zabieg ten odmłodzi i nawilży skórę oraz doda jej młodzieńczego blasku. Aby ją przygotować, potrzebujesz srebrną miskę, czystą wodę termalną, sok aloesowy oraz miód. Wlej 1 szklankę wody termalnej do srebrnej miski, a następnie dodaj do niej 2 łyżki świeżego soku aloesowego (najlepiej, jeśli byłby on świeżo wyciśnięty) i 1 łyżkę miodu. Wymieszaj wszystkie składniki, zakryj miskę przykrywką i pozostaw na 12 godzin. Rano przetrzyj twarz i szyję wacikiem kosmetycznym namoczonym w emulsji (zabieg możesz wykonać również wieczorem). Kiedy się ona wchłonie, powtarzaj czynność przez około 5-10 minut lub zrób z emulsji okład, który pozostawisz na twarzy na 5 minut. Po tym czasie opłucz twarz letnią wodą. Możesz przechowywać ją w lodówce przez tydzień.

Maska z białej glinki – raz w tygodniu

Kleopatra uwielbiała naturalną glinkę i wiedziała jak ją wykorzystać. Poniżej znajdziesz prosty przepis na maskę, której używała Egipska królowa.

Zmieszaj 2 łyżki kosmetycznej białej glinki z 3-4 łyżkami czystej wody termalnej, aż utworzy się pasta. Nałóż ją na twarz i pozostaw na niej przez około 5-10 minut, jednak nie pozwól na jej całkowite wyschnięcie, ponieważ w ten sposób możesz podrażnić skórę. Teraz opłucz twarz letnią wodą. Biała glinka ma działanie antyseptyczne i jest bogata w minerały oraz mikroelementy, które tonizują, podnoszą i odmładzają skórę. Nie używaj tej maski więcej niż raz w tygodniu.

Nawilżająca kąpiel z mleka dla twoich rąk

Kleopatra kochała kąpać się w mleku osła, które sprawiało, że jej skóra była odmłodzona i miękka. Mleko możemy również użyć do kąpieli naszych dłoni. Wypełnij miskę lekko ciepłym mlekiem i dodaj 2 łyżki miodu. Teraz włóż do miski obie dłonie i trzymaj je w niej przez 10-20 minut. Po tym czasie opłucz je w letniej wodzie i ciesz się niesamowicie miękkimi i pięknymi dłońmi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama