Reklama

Kilka sprawdzonych sposobów, aby rzęsy rosły szybciej

Kobiety uwielbiają, kiedy ich rzęsy są gęste i długie. Stosują różne odżywki oraz preparaty, które kosztują majątek, ale są niestety mało skuteczne. Każdy z nas jest inny, zatem i jego ciało jest inne. Niektórzy mają takie szczęście, że włosy i rzęsy rosną długie, gęste i dodatkowo kruczoczarne. Ale są też i takie osoby, których ciało potrzebuje więcej czasu i cierpliwości. Czy jest więc jakiś naturalny sposób, aby rzęsy rosły szybciej? Oczywiście, że tak! W sytuacji bez wyjścia, zawsze z opresji ratuje nas natura. Poniżej znajduje się kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą zadbać o nasze rzęsy.

Odżywka z oleju rycynowego i aloesu

Domowa odżywka z oleju rycynowego i aloesu to idealna propozycja dla osób, które chcą mieć piękniejsze rzęsy. Odżywka ta wspomaga rzęsy i dzięki temu rosną one znacznie mocniejsze. Dodatkowo, jest ona całkowicie bezpieczna i nie powoduje podrażnienia. 

Jedz zdrowo

Zdrowe jedzenie to podstawa każdej diety osób, które lubią dbać o swoją urodę. Spożywanie warzyw i owoców to główny element, który wspomoże wzrost nowych rzęs. Z racji tego, że białko jest niezbędne do procesu naprawy struktury włosów, ważne, aby jeść produkty, które nam go dostarczą, takie jak ryby czy jajka.

Masaż

Podobno pocieranie powiek stymuluje mieszki włosowe i pobudza ich wzrost. Dzięki temu rzęsy rosną szybciej i są znacznie mocniejsze. Pamiętaj jednak, aby pocierać powieki z wyczuciem, a przed pocieraniem zmyć cały makijaż. 


Uzupełnij poziom witaminy E

Witamina E powinna być częścią twojej diety. Chodzi tu głównie o spożywanie orzechów i nasion, które są pełne witaminy E. Równie dobrą alternatywą jest stosowanie suplementu diety z witaminą E.

Unikaj wodoodpornego tuszu do rzęs

Stosowanie wodoodpornego tuszu do rzęs to zdecydowanie zły pomysł. Trwały tusz do rzęs w przypadku cienkich rzęs to najkrótsza droga do pogorszenia ich stanu. Dodatkowo substancje, które są zawarte w takim tuszu, mogą powodować wypadanie rzęs, a to nie jest to, czego właśnie chcesz, prawda? 

Mleko kokosowe

Mleko kokosowe jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w kuchni, ale także w twojej osobistej szafce z kosmetykami. Używaj go w celu wzmocnienia rzęs, które staną się bardziej elastyczne po zastosowaniu mleka. Nasącz waciki mlekiem kokosowym i umieść je na oczach na około 15 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Zielona herbata

Zielona herbata działa podobnie jak mleko kokosowe. Wystarczy tylko zanurzyć wacik w świeżo zaparzonej zielonej herbacie i potrzymać wacik przez 10-15 minut na powiekach. 

Staraj się unikać sztucznych rzęs oraz zabiegów przedłużających

Najlepszym sposobem, aby uniknąć dodatkowego przeciążenia rzęs jest unikanie doklejanych, sztucznych rzęs, które obciążają naturalne rzęsy. Sztuczne rzęsy są dobre na wyjątkowe okazje, a nie na co dzień, ponieważ często ich usunięcie powoduje przypadkowe wyrwanie własnych rzęs.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama