Reklama

Jak zrobić tusz do rzęs w domowym zaciszu?

Są wśród nas kobiety, które mają wrażliwą skórę na niektóre kosmetyki, a raczej ich składniki, które często powodują podrażnienie, pieczenie czy swędzenie. Tych kilka objawów alergii to tylko najłagodniejsze przykłady. Często słyszymy również o różnego rodzaju wysypkach, opuchnięciach czy nawet ranach, z których sączyła się ropa. Brzmi to wszystko strasznie, jednak fakt faktem są kobiety, które musiały zrezygnować z makijażu przez alergie.

Kiedy natura przychodzi z pomocą?


Jednak w takim krytycznym momencie, natura przychodzi nam z pomocą i oferuje składniki, na bazie których możemy zrobić domowe kosmetyki! Oczywiście zrobienie domowego tuszu do rzęs wymagało wielu prób, aby odnaleźć idealną recepturę. Jak się domyślacie udało się i teraz mogę cieszysz się naturalnym tuszem do rzęs, dzięki któremu moje oczy nie łzawią, tak jak wcześniej, gdy używałam zwykłego tuszu z drogerii. Aby zrobić maskarę, potrzebujesz tylko kilku składników.

Składniki:

- masło shea

- żel z aloesu

- węgiel aktywny w proszku

- olejek lawendowy

- niewielki woreczek foliowy z zamkiem

- pusty pojemniczek po tuszu do rzęs ze szczoteczką

Jak zrobić tusz?

Przygotowanie tuszu jest bardzo proste. Wystarczy tylko połączyć masło shea, żel z aloesu, węgiel aktywny oraz olejek lawendowy i wymieszać dokładnie w woreczku foliowym, aby uzyskać jednolitą masę.

Nienaganny makijaż

Najlepszym sposobem jest po prostu ugniatanie woreczka w rękach i delikatne rozdrabnianie palcami, żeby wszystkie składniki były ze sobą dobrze połączone. Następnie wymieszaną już masę przekładamy do pustego pojemniczka po tuszu do rzęs i gotowe! Możemy cieszyć się nienagannym makijażem oraz przygotowanym własnoręcznie tuszem do rzęs!

Twoje rzęsy będą rosły znacznie szybciej

Dodatkowo naturalna maskara sprawi, że twoje rzęsy będą rosły znacznie szybciej i będą zdecydowanie grubsze i gęstsze! Oczywiście domowa maskara pozbawiona jest chemikaliów i parabenów, które znajdują się w tuszach dostępnych w drogeriach, dzięki temu stosowanie domowego tuszu do rzęs jest całkowicie bezpieczne. Usuwanie domowej maskary również jest bardzo proste. Wystarczy tylko namoczyć wacik w płynie do demakijażu i bez pocierania, delikatnie przetrzeć. Jedyną wadą tuszu do rzęs domowej roboty jest to, że nie jest on wodoodporny. Myślę jednak, że tą jedną wadę możemy mu wybaczyć, ponieważ ważniejsze jest to, że tusz zrobiony w domu jest całkowicie naturalny i pozbawiony chemii.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama