Reklama

Jak zrobić maseczkę z winogron przeciw starzeniu się skóry?

Francuskie kobiety używają winogron do pielęgnacji od wieków, jako produkt przeciw starzeniu się skóry. Winogrona są pełne antyoksydantów, powodują, że skóra jest miękka i mniej podatna na starzenie. Są bardzo łagodne i nadają się do każdego rodzaju skóry. Poznaj tajemnicę piękna francuzek i przygotuj maseczkę w domu.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 3 łyżki czerwonych lub białych winogron, najlepiej organicznych

* 1 łyżka mąki kukurydzianej

Winogrona należy dokładnie umyć, pod bieżącą wodą. W skórce owoców jest najwięcej pestycydów. Przełóż winogrona do blendera i zmieszaj je na grubą papkę. Jeżeli bardziej zmielisz winogrona otrzymasz sok, a tego nie chcemy.

Odciśnięte winogrona z nadmiaru soku, przełóż do miseczki. Dodaj mąkę kukurydzianą, zamieszaj razem. Mąka kukurydziana odciągnie nadmiar tłuszczu ze skóry, podczas gdy winogrona zdziałają cuda.

Odsuń włosy i umyj twarz oraz szyję. Muszą być czyste przed nałożeniem maseczki. Nałóż maseczkę na twarz i szyję, unikając okolic oczu i ust. Pozostaw na 10 minut. Zrelaksuj się, a następnie zmyj maseczkę z twarzy i wytrzyj do sucha.

Maseczkę można nakładać 1-2 w tygodniu. Najlepiej działa przygotowana od razu. Przechowując w lodówce będzie nadawać się do użycia w ciągu 1-2 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama