Reklama

Jak zrobić maseczkę z ananasa przeciw starzeniu się skóry?

Ekstrakt z ananasa znajduje się w większości kremów, maseczek oraz w profesjonalnych kosmetykach. Zastanawiasz się dlaczego? Po pierwsze ananas jest bogaty w witaminę C, która utrzymuje optymalny poziom kolagenu w skórze. Przyspiesza proces gojenia się ran po oparzeniach. Ponadto zawiera beta-karoten, który nawilża skórę i pomaga utrzymać jej odpowiednią strukturę i zachować swoje funkcje. Poznaj prosty przepis na maseczkę z ananasem na nawilżenie skóry.

Reklama

Bromelaina znajdująca się w ananasie zapobiega starzeniu się skóry. Ma właściwości przeciwzapalne i jest niczym peeling, zmiękcza i nawilża skórę. Aby skorzystać z kosmetycznych zabiegów, które zapewnią taki efekt, nie musisz wybierać się do gabinetu kosmetycznego.

Czego potrzebujesz do przygotowania takiej maseczki? Ananas 3-4 plastry, 1 łyżka naturalnego miodu, 1 łyżka śmietany i 2 łyżki płatków owsianych. Plastry ananasa zblenduj. Wszystkie te składniki zamieszaj w miseczce, aż do uzyskania jednolitej gładkiej pasty.

Następnie nałóż gruba warstwę maseczki na skórze szyi i twarzy. Po 15 minutach zmyj maseczkę z twarzy ciepłą wodą . Efekt odświeżenia skóry odczujesz natychmiast. Jeśli maseczkę będziesz stosować często, wówczas zagoją się wszystkie ślady pozostawione po pryszczach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama