Reklama

Jak zrobić maseczkę z ananasa?

Co zrobić, gdy cera jest matowa i bez życia? Wystarczy kupić ananasa. Jest bogaty w aktywne enzymy i kwasy owocowe, które korzystnie wpływają na stan cery. Domowa maseczka z ananasa pozostawi skórę twarzy gładką i jaśniejszą.

Reklama

Do przygotowania maseczki potrzebujesz tylko jednego składnika- 1 łyżki puree ze świeżego ananasa. Dokładnie umyj ananasa i obierz ze skórki.

Pokrój ananasa na mniejsze kawałki i umieść w blenderze. Zmiksuj na gładką masę. Przełóż 1 łyżkę puree do czystej miseczki. Z pozostałej części ananasa możesz przygotować pyszny koktajl.

Przed nałożeniem maseczki zmyj dokładnie makijaż. Używając pędzla nanieś ananasa na twarz. Uważaj, aby unikać okolic oczu. Po nałożeniu odczekaj około 5 minut. Jeśli poczujesz delikatne szczypanie jest to znak, że należy ją zmyć. Spłucz maseczkę zimną wodą. Osusz twarz miękkim ręcznikiem.

Uwaga:

Należy zachować ostrożność podczas stosowania maseczki z ananasa. Nie pozwól aby dostała się do oczu. Jeśli to nastąpi, zmyj natychmiast maseczkę ciepłą wodą.

Ananas może podrażnić skórę. Sprawdź wcześniej czy nie jesteś na niego uczulona.

Po zmyciu maseczki możesz zastosować olej kokosowy, lub, jeśli masz czas, możesz nałożyć maseczkę z jogurtu, aby ukoić i nawilżyć skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama