Reklama

Jak zrobić maseczkę przeciwzmarszczkową z jogurtu i miodu?

Procesu starzenia się nie można zatrzymać, ale można go odłożyć jak najdalej w czasie wraz ze zdrowym trybem życia. Oznacza to zdrową dietę i dużo ćwiczeń fizycznych oraz stosując tę maseczkę domowej roboty raz w tygodniu. Maseczka ma na celu nawilżenie skóry i zapobieżenie utracie jej elastyczności. Właśnie brak elastyczności skóry jest przyczyną wiotczenia i pojawieniu się zmarszczek.

Reklama

Składnikami naszej maseczki są: 3 kapsułki witaminy E, 2 łyżki jogurtu, ½ łyżeczki miodu i ½ łyżeczki soku z cytryny. Witaminę E w kapsułkach znajdziemy w dobrze wyposażonych aptekach.

Aby przygotować maseczkę, opróżniamy trzy kapsułki witaminy E i przesypujemy do małej miseczki. Dodajemy pozostałe składniki i mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Oczyszczamy skórę twarzy.

Za pomocą wacika nakładamy maseczkę na całej twarzy. Pozostawiamy ją na 10 minut, a następnie zmywamy ciepłą wodą. Twoja twarz będzie gładka i nawilżona. Zauważysz efekt zwłaszcza w obszarach najbardziej narażonych na tworzenie się zmarszczek, jak oczy i usta.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama