Reklama

Jak zrobić maseczkę na włosy z jogurtu i banana?

Pomimo stosowania najlepszych szamponów i odżywek do włosów, twoje włosy dalej są połamane i zniszczone? Pomóż im nabrać naturalnego lśnienia i blasku. Jest na to prosty, tani i łatwy sposób. Wystarczy, że otworzysz swoją lodówkę, w której znajdziesz składniki potrzebne do przygotowania maseczki.

Rzeczy, których potrzebujesz

* ½ banana * 1 łyżka jogurtu naturalnego * 3 łyżeczki miodu * 1 łyżeczki soku z cytryny * olejek eteryczny (opcjonalnie)

Składniki maseczki są pełne protein i składników odżywczych, które "nakarmią" twoje suche i zniszczone włosy oraz przywrócą im naturalny blask. W małej miseczce, zgnieć banana i dodaj jogurtu. Połącz z miodem i sokiem z cytryny. Jeżeli chcesz, możesz nadać maseczce zapach twego ulubionego olejku eterycznego.

Kiedy mikstura jest gotowa, gładka i kremowa, nałóż maseczkę na wilgotne włosy. Pomagaj sobie używając grzebienia, dzięki któremu rozprowadzisz maseczkę na całej długości włosów, począwszy od skóry głowy.

Nałóż na głowę czepek lub owiń ciasno ręcznikiem. Zrelaksuj się z maseczką na głowie przez 15-20 minut. Po tym czasie spłucz z włosów maseczkę letnią wodą z łagodnym szamponem. Upewnij się, że spłukałaś całą maseczkę z włosów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama