Reklama

Jak zrobić lawendowe kule do kąpieli?

Chcesz doświadczyć relaksu i odprężenia w trakcie kąpieli? Ta łatwa w przygotowaniu kula do kąpieli wzbogacona o masło shea i olej z pestek moreli zapewni ci miękką i wygładzona skórę oraz sprawi, że kąpiel będzie prawdziwą przyjemnością.

Składniki:

140 g sody

60 g kwasku cytrynowego

30 g drobnomielonej soli morskiej

30 g białej glinki

140 ml oleju z pestek moreli

140 g masła shea

4 ml olejku lawendowego

W szklanej misce umieść sodę, kwasek cytrynowy, sól morską i glinkę, dokładnie wszystko wymieszaj. W drugiej misce wymieszaj roztopione masło shea z olejem z pestek moreli, używając pipety dodaj olejek lawendowy.

Do suchych składników wlej powoli oleje i mieszaj dokładnie, aż wszystkie składniki się połączą. Mikstura jest gotowa kiedy ściskając ją w ręku pozostaje w miejscu jak mokry piasek.

Umieść masę w silikonowych foremkach. Pozostaw na kilka godzin do wyschnięcia. Następnie wyjmij z foremek i zawiń. Możesz użyć dowolnej formy jeśli chcesz, ale im prostsza tym łatwiej wyjąć kule w jednym kawałku. Warto również po wyjęciu z silikonowych foremek dać im dodatkowy czas na wyschnięcie. Najlepiej około dwóch dni.

Z tego przepisu otrzymasz około pięciu lawendowych kul do kąpieli. Aby skorzystać z ich właściwości należy umieść kulę w wannie pod bieżącą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama